Yarın 16 Eylül 2016 Cuma Günü Bankalar Açık mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin asıl bayram süresini kapsayan dört günlük bölümü sona erdi. Dört gün boyunca Türkiye’deki tüm banka şubeleri ve devlet daireleri kapalıydı. Dolayısıyla banka şubelerinde herhangi bir bankacılık işlemi yapılmadı.

Sitemizin ziyaretçileri yarın, yani 16 Eylül Cuma günü bankaların ne olacağını merak ediyorlar. “Cuma günü bankalar yine kapalı mı olacak?” sorusu sıkça yöneltiliyor. Yarın akşamdan sonra bankaların yine kapanacağını, hafta sonu tatiline girileceğini herkes biliyor ama 16 Eylül Cuma günüyle (yarın) ilgili belirsizlik kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Bu sorunun cevabını merak eden ziyaretçilerimize yarınki tabloyu ne kısa yoldan özetleyelim. Cuma günü özel bankaların hepsi sabahtan itibaren açılacak ve normal mesai yapacak. Akşam saatlerine kadar kredi takip işlemleri, havale ve çek senet işlemleri, kredi kartı ödemelerinin hepsi yapılacak.

Ancak bu dediğimiz sadece özel bankalar için geçerli… Örnek vermek gerekirse İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, TEB, Finansbank, ING Bank gibi özel bankalar cuma günü sabahtan akşama kadar açık olacak ve bankacılık hizmetlerinin tamamını müşterilerine verecek.

Kamu bankalarına gelince… Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu kurumu niteliğindeki bankalar ise cuma günü kapalı kalmaya devam edecek. Cumartesiden itibaren de hafta sonu tatili olacağı için kamu bankaları ancak 19 Eylül Pazartesi sabahı kapılarını açacak. Bunun sebebi ise, kamu bankalarında çalışan personelin devlet memuru olması ve cuma günü idari izinli sayılması…

16 Eylül Cuma sabahı özel bankalarda işiniz varsa gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Çünkü özel bankalar açık olacak. Ancak yine de bir uyarı yapmak istiyoruz. Özel bankalarda çalışan personelin bir kısmı özel izin almış olabilir. Dolayısıyla banka şubelerinde personel eksikliğinden kaynaklanan sıkışıklık yaşanabilir. Bu nedenle özel bankalara gidecekseniz zamanınızı bu yoğunluğa göre ayarlamanızı öneriyoruz. Çok önemli bir işiniz yoksa pazartesi gününe bırakabilirsiniz.

Tags : , , , , , , ,

Faizsiz 10 Bin TL Esnaf Kredisi Yapı Kredi Bankası’nda

Yapı Kredi Bankası’nın esnafın bankacılık işlemlerini kolaylaştıran Çam ve Sedir paketlerini iş dünyasında bilmeyen yoktur. Kullanıcılarına pek çok kolaylık ve avantajı bir arada sağlayan bu bankacılık işlem paketleri aynı zamanda düşük ücret ve maliyetlerle bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Yapı Kredi Bankası’ndan Çam ya da Sedir paketi alanlar sadece işlemler açısından değil başka yönlerden de kolaylıklarla karşılaşıyorlar. Bunlardan biri de kredi alanında. Paket sahibi olan Yapı Kredi’nin esnaf müşterileri faizsiz kredi ya da indirimli faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası paket sahiplerine indirimli ya da faizsiz kredi seçenekleri sunmaya Ekim ayında da devam ediyor. Ekim ayı Esnaf Kredisi kampanyası kapsamında daha önce 5.000 TL olarak kullandırılan faizsiz kredi tutarı 10.000 TL’ye yükseltildi. Kredi 500 TL dosya masrafıyla 12 ay taksitle kullanılabiliyor. Kredi için faiz ödenmediği için tanıtımlarda ‘Yapı Kredi’de esnafa destek var, faiz maiz yok’ cümlesi kullanılıyor.

10.000 TL’den daha fazla ya da 12 aydan uzun vadeli kredi arayanlar için de Yapı Kredi’de güzel kredi fırsatları var. Daha önce 50.000 TL’ye kadar kullandırılan esnaf kredileri bu kampanyada 100.000 TL üst limitle kullandırılıyor. Maksimum vade ise 24 ay olarak açıklandı. Kampanya kapsamında Çam ya da Sedir paketi satın alan Yapı Kredi’nin esnaf müşterileri 24 ay vade için % 0.99 faiz oranından yararlanıyorlar. Paket satın almayı düşünmeyenlere ise aylık % 1.09 faiz oranı ile Esnaf Kredisi kullandırılıyor. Kredi kampanyasında sabit olarak 500 TL dosya masrafı alınıyor. Kredinin vadesine ya da tutarına bakılmaksızın tüm esnaf kredileri için 500 TL dosya masrafı uygulanıyor. Para ihtiyacının arttığı şu günlerde nakit akışını sağlamak isteyen esnafın yolu bugünlerde Yapı Kredi Bankası şubelerine düşüyor.

Ekim ayı içinde Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kullanan esnaf geri ödemelerine ertelemeli olarak 2014 yılında başlayabiliyor. Bu yıl kredi kullanıp ödemelere gelecek yıl başlamak isteyenler için de harika bir ödeme planı sunan Yapı Kredi Esnaf Kredisi kampanyası için başvurular devam ediyor.

Tags : ,

Denizbank Cebimde Kredi KREDİM Yaz TCKN Ekle 3280’e SMS Gönder

Denizbank Cebimde Kredi’yi duymayan yok. Peki Cebimde Kredi başvurusu nasıl yapılıyor. Hangi numaraya nasıl bir mesaj göndererek Denizbank’ın cep telefonuna özel kredi kampanyalarından yararlanabiliyoruz? Aslında Cebimde Kredi başvurusu yapmak çok basit, kafa karıştırıcı herhangi bir şey yok. Tek yapılması gereken KREDİM yazıp bir boşluğun ardından TCKN (kimlik numarası) ekleyerek 3280’e mesaj atmak. TCKN olarak kısaltılan TC kimlik numarasını nereden öğrenebilirim diyorsanız, kimliğinizi son yıllarda yenilediyseniz TCKN numaranız nüfus cüzdanınızda yazıyor. Denizbank 3280 Cebimde Kredi başvurusunun yapılmasının ardından başvurunun onayı 5 dakika gibi kısa bir süre içinde cep telefonuna geliyor. Kredi cevabı başvuru yapılan cep telefonuna gönderiliyor. Cevap olumlu ise, yani kredi başvurunuz onaylandıysa bu ön onay değil, kesin onay anlamına geliyor.

‘3280, Kredi Deniz’den’ sloganıyla tanıdığımız Denizbank Cebimde Kredi kampanyaları uzunca bir zamandır sürüyor, hatta uzun yılları devirdi diyebiliriz. Ama kredi başvuru hattı hala ilk günkü canlılığıyla kredi başvurularını kabul etmeye ve sonuçlandırmaya devam ediyor. Denizbank 3280 Cebimde Kredi başvurularına ilgi hiçbir zaman azalmadı. Hergün daha yoğun olarak kredi başvurularının sürdüğü Cebimde Kredi servisi belki de ihtiyaç kredisine başvuru yapmanın en kolay ve pratik yolu. Sadece cep telefonumuzu çıkartarak mesaj bölümüne KREDİM yazdıktan sonra kimlik numaramızı da doğru ve eksiksiz şekilde ekleyip 3280’e SMS olarak göndermek gerekiyor. Tüm yapılması gereken işte bu kadar basit. Mesajın gönderilmesinden sonra beş dakika içinde kredi onayı yine aynı cep telefonu numarasına geliyor.

Kurban Bayramı’nın çok yaklaştığı bugünlerde yeni Cebimde Kredi reklamları bayram teması üzerine kurulmuş. Robinson Dede ve torunu Cumartesi’nin bayram harçlığı pazarlığı orta bir noktada sonuç veriyor. Bayram Kredisi niteliği de taşıyan son kampanyanın tanıtımları ilgiyle izleniyor.

Tags :

TCKN Yazarak Kredi Finansbank 5030 Para Cepte ile

Finansbank 5030 Para Cepte kampanyaları Eylül ayında da düşük faizli kredi kullanma fırsatı sunuyor. Bayram öncesinde iyi bir kredi arayanlar için ayda 0.49 faiz fırsatıyla 3.000 TL kredi Finansbank 5030 Para Cepte kampanyasında. Finansbank’ın cepten kredi başvuruları için oluşturduğu 5030 ile kredi başvurusu yapmak isteyenler hemen TCKN’lerini 5030’a kısa mesaj olarak atıyorlar. 3.000 TL ihtiyaç kredisi 12 aya kadar vadeli olarak alınabiliyor. Kredi kullanımında uygulanan dosya masrafı 314 TL. 3.000 TL kredi için 26 Lira yıllık sigorta ücreti ödeniyor.

5030 numaralı hat Finansbank Para Cepte kredi kampanyaları için kuruldu ve banka bu konuda Türkiye’deki bankaların öncülerinden biri. 5030’a kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numarasını (TCKN) yazarak kısa mesaj olarak yollamak yeterli oluyor. SMS’nin gönderilmesinin ardından aynı cep telefonu numarasına bankanın SMS mesajı geliyor ve kredinin başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı bildiriliyor. Kredi başvurusunun ardından dakikalar içinde kredi cevabını almak böylece mümkün oluyor. Kısa mesajla banka tarafından gönderilen kredi onay cevabı ön onay niteliğini taşıyor. Ön onayın alınmasının ardından hemen Finansbank şubesine giderek kredi başvuru aşamalarını tamamlamak gerekiyor. Bu aşamada kredi talep eden kişiden kimlik ve gelir belgeleri isteniyor.

Finansbank’ın 5030 Para Cepte’ye özel 0,49 faizli 12 ay vadeli 3.000 TL kredi kampanyasının bir güzel özelliği daha var. Kredi istenirse 3 ay ödemesiz olarak kullanılabiliyor. Böylece ilk kredi taksitinin ödenmesi üç ay sonraya bırakılmış oluyor. Bugünlerde kredi kullananlar bu yolla ödemelerini gelecek yılın ilk aylarına kadar erteleme şansına kavuşmuş oluyorlar. en güzel yönlerinden biri de 3 ay ödemesiz seçeneğinin bulunması. Alması kolay, ödemesi kolay 5030 Para Cepte ile kredi kullanarak üç ay ertelemeyi seçenler ilk kredi taksit ödemesini hemen değil, üç ay sonra yapmaya başlıyorlar.

Kampanyada 12 ay vadeyi 15 aya kadar uzatmak da mümkün. Bu seçenekte dosya masrafı aynı kalırken faiz oranı % 0.69, sigorta primi ise 29 TL üzerinden hesaplanıyor ve işleniyor.

Tags : ,

75 Bin TL’ye Kadar Kredi Akbank Eylül Kampanyası

Akbank uygun faiz oranları ve uzun taksit süreleriyle 75 Bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullandırdığı Eylül kampanyasını sürdürüyor. 30 Eylül tarihine kadar sürecek olan kredi kampanyası ile aylık % 1.09 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Kredinin maksimum vadesi 60 ay. 5 yıla kadar uzanan vadelerle ve düşük taksitlerle kredi arayanlar için iyi bir çözüm sunan kampanyada sabit 159 TL kredi kullandırım ücreti uygulanıyor. Kredi kullandırım ücreti tüm vadeler ve miktarlar için aynı. Kampanya 3 ay erteleme seçeneği ile sunuluyor.

Bankanın aynı kampanyaya yönelik iki ayrı tanıtım reklamı televizyon ekranlarında dönüyor. Kampanya ile ilgili olarak önce ayda 60 TL taksitle kredi kullanma imkanı vurgulanmıştı. Gerçekten de vade süresi 60 ay olduğu için düşük aylık taksitlerle kredi geri ödemesi yapmak mümkün oluyor. Buna göre kampanyaya katılarak kredi kullananlar ayda 60 TL taksitle 2.500 TL, ayda 242 TL taksitle 10.000 TL kredi çekebiliyorlar. Örnekleri diğer kredi tutarları için çoğaltmak mümkün. Kredide üst limit ise 75 Bin TL. Bu tutar ihtiyaç kredilerinde görmeye alışık olmadığımız, adete konut kredilerini ya da ticari kredileri hatırlatan bir miktar. Elbette bu yükseklikteki kredi tutarı için başvuru yapmak isteyenlerin buna uygun gelir yapılarını belgelendirmeleri gerekiyor. Ancak kampanya kapsamında düşük aylık taksitlerle kolaylıkla 10 Bin TL, 20 Bin TL gibi tutarlarda kredi çekmek mümkün olabilir.

Kampanyaya katılmak isteyenlerin Akbank şubelerine ulaştırmaları gereken üç belge var. Bunlar kimlik belgesi, gelir belgesi ve yerleşim belgesi. Akbank’ın Eylül ayı kredi kampanyasına bankanın internet sitesinde yer alan Web Kredi servisini kullanarak da başvuru yapılabiliyor. Sonbahar aylarında nakit sorunlarına çözüm getirmek isteyenler için ideal bir kredi çözümü yaratan kampanya ile Eylül ayında kredi kullananlar geri ödemelerine gelecek yılın Ocak ayında başlayabiliyorlar. Böylece bu yıl içinde taksit ödemesi yapmamış ve kredi taksitlerini gelecek yıla ertelemiş oluyorlar. Eylül ayının getirdiği masraf yükünü kolayca aşmak için iyi bir fırsat gibi gözüken Akbank Eylül ayı kredisi uygun koşullar, cazip faiz oranı, uzun vade imkanı ve düşük kredi taksitleriyle dikkat çekiyor.

Tags : , , ,

2014 Ödemeli Akbank Kredisi 3 Ay Ertelemeli

Akbank’ın Eylül ayında başlayan Sonbahar Kredisi kampanyasında 3 ay erteleme seçeneği var. 2014 ödemeli olan kredi kampanyasından yararlanarak erteleme seçeneğini tercih edenler geri ödemelerini Ocak 2014 ayında yapmaya başlıyorlar. Kredi kampanyasından yararlanmak için son başvuru tarihi 30 Eylül olarak açıklandı. Akbank’ın Eylül ayına özel ihtiyaç kredisi kampanyası en çok paraya ihtiyaç duyulan Sonbahar aylarında yüzleri güldürecek gibi gözüküyor. Kredinin maksimum vadesi 60 ay olarak belirlendi, bu da uzun vadeli kredi arayanlar için iyi bir seçenek oluşturuyor. Kredi kampanyasında uygulanan aylık faiz oranı % 1.09. Kampanyada tüm vade ve kredi tutarları için geçerli olmak üzere sabit olarak 159 TL kredi kullandırma ücreti alınıyor.

Kampanya ile 60 ay vadeli olarak 2.500 Lira ihtiyaç kredisi alan bir kredi müşterisi ayda 60 TL gibi çok uygun taksitlerle geri ödeme yapıyor. Aynı vade süresinde 10.000 Lira kredi alanlar ise aylık taksit olarak 242 Lira ödeme yapıyorlar. Akbank Sonbahar Kredisi kampanyası ile 75.000 TL’ye kadar kredi için başvuru yapılabiliyor. Yüksek tutarlı kredi arayanlar ve gelir durumları iyi olanlar için kredi limitinin bu kadar yüksek tutulması da ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi için Akbank şubelerinin yanında Akbank’ın internet sitesi içerisinde yer alan Web Kredi hizmetinden yararlanarak da başvuru yapmak mümkün. Kredi başvuruları için son tarih 30 Eylül 2013. Kredi için gerekli belgeler ise kimlik ve gelir belgesi ve adresi gösteren bir fatura ya da ikametgah belgesi.

Tags : , ,

60 Lira Taksitle 2500 TL Kredi Akbank Sonbahar Kampanyası

Akbank 60 Lira taksitle 2.500 TL kredi kullandırıyor. % 1.09 faiz oranına sahip son kampanya ile 60 aya kadar olan vadelerle kredi çekmek mümkün. Kredinin en önemli özelliklerinden biri de 3 ay erteleme seçeneği sunması. Bu seçeneği tercih edenler kredi taksitlerinin geri ödemesine 2014 yılında başlıyorlar. Kredi kampanyası kapsamında 75.000 Liraya kadar kredi 60 aya kadar vadelerle ve aylık % 1.09 faiz oranıyla kullanılıyor. Buna 60 ay vadeli olarak çekilen 2.500 TL için ayda 60 Lira taksit ödenirken, aynı vadeyle 10.000 TL krediyi ayda 242 TL geri ödeme ile kullanmak mümkün. Kampanyada sabit olarak 159 TL kredi kullandırım ücreti uygulanıyor. Sözkonusu ücret kredi vadesi ya da tutarına göre değişmiyor.

Bayram öncesine rastlayan ve aynı zamanda okul ve eğitim masraflarıyla bilinen Eylül ayına denk gelen kampanya nakit ihtiyacının arttığı şu günlerde sıkışıklıkları atlatmak için iyi bir kredi çözümü gibi duruyor. Kampanya için son başvuru tarihi 30 Eylül. Akbank’ın Sonbahar Kredisi kampanyası ile düşük faizli ve uzun vadeli kredi kullanma şansını yakalayanlar geri ödemelerini dilerlerse 2014 yılı Ocak ayında yapmaya başlayabiliyorlar. 2014 ödemeli kredi fırsatından yararlanmak için en yakın Akbank şubesine uğramak yeterli oluyor. Akbank’ın Eylül ayına özel Sonbahar Kredisi için başvuru yapmak isteyenler bankanın web sitesine uğrayarak Web Kredi aracılığıyla da kredi başvurusu yapabiliyorlar. Kredi başvurularında istenen belgeler ise şunlar: Kimlik belgesi, gelir belgesi, son tarihli adres aboneliğine dayalı bir fatura ya da muhtarlıktan alınabilecek ikametgah (yerleşim) belgesi.

Tanıtım filmlerinde Akbank’ın reklam karakterleri Sevimli İkizlerin rol aldığı Akbank Sonbahar Kredisi Eylül ayının en çok ilgi gören kampanyalarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Tags : ,