Akbank Esnek Birikim Hesabı Nasıl İşliyor

Tasarruf anlayışını değiştiren Akbank Esnek Birikim Hesabı şimdi yepyeni bir birikim modeli sunuyor. Hesap düzenli birikim yapmak isteyenler için dizayn edildi. Birikim yapmak isteyen ancak alışkanlığı olmayan ya da birikime bir türlü sıra gelmeyenler için Akbank’ın Esnek Birikim Hesabı ideal bir biriktirme yöntemi. Verilecek düzenli birikim talimatı ile her ay belirli bir tutar kredi kartından ya da Akbank mevduat hesabından çekilerek Esnek Birikim Hesabına aktarılıyor. Esnek Birikim modeli ile talimat verilen günlerde talimat verilen tutar kredi kartından ya da hesaptan çekiliyor. Çekilen tutar Esnek Birikim Hesabına aktarılarak kolayca ve düzenli bir şekilde birikim yapma imkanı sağlanıyor.

Esnek Birikim Hesabı Türk Lirası’nın yanı sıra Amerikan Doları ya da Euro gibi döviz cinsleriyle de açılabiliyor. Euro ve Dolar’dan oluşan döviz sepeti oluşturmak da mümkün. Japon Yeni, İngiliz Sterlini ya da Rus Rublesi üzerinden de birikim yapılabiliyor. Altın almayı sevenler de Esnek Birikim Hesabı açtırarak gram altın biriktirebiliyorlar. Düzenli altın birikimi gram altın, tam altın, yarım altın, çeyrek altın olarak gerçekleştirilebiliyor.

Esnek Birikim Hesabı işlemlerinde herhangi bir ücret veya kesinti söz konusu olmuyor. Kredi kartı ile yapılan çekimler kredi kartı ekstresinde takip edilebiliyor. Vadesiz mevduat hesabından çekim hesap sahibinin belirlediği günde yapılıyor. Türk Lirası ya da diğer para birimlerindeki mevduat hesapları ödeme için kullanılabiliyor. Hesapların Birikim Hesabı ile aynı para cinsinden olması gerekmiyor. USD hesabından talimatla çekim yapılarak TL Birikim Hesabı’nda birikim yapılabiliyor. Belirli bir kur düzeyi belirlenerek sadece o rakama gelindiğinde işlem yapmak da mümkün oluyor.

Esnek Birikim Hesabına toplu şekilde para yatırmak da mümkün. Esnek Birikim Hesabından her zaman herhangi bir ücret ya da ceza ödemeden para çekilebiliyor. Müşteri sadece kendi adına değil bir başkası adına da Esnek Birikim Hesabı açtırarak ödemelerini kendi kartından ya da hesabından yapabiliyor.

Esnek Birikim Hesabı Akbank şubelerinden, Akbank Direkt İnternet ve Akbank Telefon Bankacılığı numarasından kolaylıkla açılabiliyor.

Tags : ,

One thought on “Akbank Esnek Birikim Hesabı Nasıl İşliyor”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read previous post:
Denizbank ve PTT Emeklilere 1 Gram Altın Hediye Kampanyası

Emeklilere 1 gram altın kampanyası başladı. Denizbank ve PTT işbirliği kazandırıyor. Maaşını PTT'den alan emekliler Denizbank'In yeni kredi fırsatını değerlendirmeleri...

Close