Yarın 16 Eylül 2016 Cuma Günü Bankalar Açık mı?

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin asıl bayram süresini kapsayan dört günlük bölümü sona erdi. Dört gün boyunca Türkiye’deki tüm banka şubeleri ve devlet daireleri kapalıydı. Dolayısıyla banka şubelerinde herhangi bir bankacılık işlemi yapılmadı.

Sitemizin ziyaretçileri yarın, yani 16 Eylül Cuma günü bankaların ne olacağını merak ediyorlar. “Cuma günü bankalar yine kapalı mı olacak?” sorusu sıkça yöneltiliyor. Yarın akşamdan sonra bankaların yine kapanacağını, hafta sonu tatiline girileceğini herkes biliyor ama 16 Eylül Cuma günüyle (yarın) ilgili belirsizlik kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Bu sorunun cevabını merak eden ziyaretçilerimize yarınki tabloyu ne kısa yoldan özetleyelim. Cuma günü özel bankaların hepsi sabahtan itibaren açılacak ve normal mesai yapacak. Akşam saatlerine kadar kredi takip işlemleri, havale ve çek senet işlemleri, kredi kartı ödemelerinin hepsi yapılacak.

Ancak bu dediğimiz sadece özel bankalar için geçerli… Örnek vermek gerekirse İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, TEB, Finansbank, ING Bank gibi özel bankalar cuma günü sabahtan akşama kadar açık olacak ve bankacılık hizmetlerinin tamamını müşterilerine verecek.

Kamu bankalarına gelince… Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu kurumu niteliğindeki bankalar ise cuma günü kapalı kalmaya devam edecek. Cumartesiden itibaren de hafta sonu tatili olacağı için kamu bankaları ancak 19 Eylül Pazartesi sabahı kapılarını açacak. Bunun sebebi ise, kamu bankalarında çalışan personelin devlet memuru olması ve cuma günü idari izinli sayılması…

16 Eylül Cuma sabahı özel bankalarda işiniz varsa gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Çünkü özel bankalar açık olacak. Ancak yine de bir uyarı yapmak istiyoruz. Özel bankalarda çalışan personelin bir kısmı özel izin almış olabilir. Dolayısıyla banka şubelerinde personel eksikliğinden kaynaklanan sıkışıklık yaşanabilir. Bu nedenle özel bankalara gidecekseniz zamanınızı bu yoğunluğa göre ayarlamanızı öneriyoruz. Çok önemli bir işiniz yoksa pazartesi gününe bırakabilirsiniz.

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Yarın 16 Eylül 2016 Cuma Günü Bankalar Açık mı?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Read previous post:
Faizsiz 10 Bin TL Esnaf Kredisi Yapı Kredi Bankası’nda

Yapı Kredi Bankası'nın esnafın bankacılık işlemlerini kolaylaştıran Çam ve Sedir paketlerini iş dünyasında bilmeyen yoktur. Kullanıcılarına pek çok kolaylık ve...

Close