Panzehir

Panzehir Filmi

Kadir Korkut 48 yaşında. 30 senedir Kara Cemal diye bilinen 70 yaşındaki bir suç reisinin; İstanbul’un tek hakiminin sağ kolu… İkisi de birbirinin yansıması… Acımasız, zeki ve etraflarında korku ile anılan ayrı nesillerin yarattığı yeraltı dehaları… Cemal yönetmekte, Kadir öldürmekte…

Kadir, Elsa Lund adında kör bir kadına aşık olduğunda artık kurtlar sofrasından kalkması gerektiğini anlar. Ama içinde bulunduğu dünya Kadir’e vefa göstermez. Baba bildiği Kara Cemal, bitmek bilmeyen komploları uğruna oğlu bildiği ölüm meleğine de ihanet eder. Kadir, altı saatte öldüren bir kimyasalla zehirlenir. Yaşamak ve sevdiklerini yaşatmak için tek çaresi Kara Cemal’in elinde tuttuğu panzehirdir. Bu sefer hayatı için Cemal’in istediklerini öldürmeye mecburdur. Kadir’in son gecesi böyle başlar. Zamanın tükendiği, bedellerin giderek arttığı bir adrenalin fırtınası. Yanında zehirlenen polis köstebeği Cem ile beraber bu canilerin arasından çıkmanın bedeli, mutlak bir yüzleşme demektir.

Şehrin suçlularıyla olduğu kadar, kendi vicdanıyla ve geçmişiyle olan kaçınılmaz bir hesaplaşma… Hayatı boyunca kötülük yapmış bir tetikçinin ve ona ihanet eden manevi babasının son destansı mücadelesi… Çağdaş film grameri, iddialı teknik altyapı ve ustaca yazılmış senaryosu ile yepyeni bir nesli sinemayla tanıştıracak bir film… En önemli amaç; Türk sinemasının küresel saygınlığını pekiştirmek…

Panzehir Filmi

Panzehir Filmi Afişi

Panzehir

Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Emin Boztepe, Cüneyt Arkın, Murat Arkın, Christina Gottschalk, Tolga Akdoğan, Emir Benderlioğlu, Florence Eugene, Öykü Gürman
Senaryo: Alper Çağlar
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Kurgu: Alper Çağlar
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Yapımcı Şirket: Insignia Yapım
Gösterim Tarihi: 9 Mayıs 2014

Kötü Komşular – Neighbors

Kötü Komşular - Neighbors

Kelly ve Mac Radner yeni doğan bebekleriyle birlikte sakin mi sakin bir muhitte yaşayan genç bir çift. Radner’lar yaşadıkları yeri ve komşularını fazlasıyla sevmekteyken yeni taşınan yan komşularını da aynı samimiyetle karşılarlar. Ne var ki yeni komşular hem mahallenin hem de ailenin huzurunu tehdit etmeye başlarlar. Öğrenci derneği olarak kullanılan bu evde yaşanan şamata Radner’ları çileden çıkarır ve aile yeni komşularına küçük çaplı bir savaş açar. En zorlu rakipleri zorba Teddy ile başa çıkmaları ise bir hayli zahmetli olacaktır.

Kötü Komşular - Neighbors Afişi

Kötü Komşular – Neighbors

Yönetmen: Nicholas Stoller
Oyuncular: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco, Christopher Mintz-Plasse, Lisa Kudrow, Ali Cobrin
Senaryo: Andrew J. Cohen, Brendan O’Brien
Prodüksiyon Tasarımı: Julie Berghoff
Görüntü Yönetmeni: Brandon Trost
Kurgu: Zene Baker
Kostüm Tasarımı: Leesa Evans
Set Dekorasyonu: Sophie Neudorfer
Müzik: Michael Andrews
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 9 Mayıs 2014

Cesur Zebra – Khumba

Cesur Zebra - Khumba

Khumba, vücudunun sadece ön bölümünde zebra çizgileri olan ve zebra çizgilerine takıntılı bir sürüde doğan talihsiz bir hayvandır. Küçük zebra, kısa süre içerisinde bu haberin duyulmasıyla lanetli olarak addedilir. Sürüdeki diğer zebralara göre, yaşadıkları Great Karoo’da meydana gelen ve tüm canlı yaşamını tehdit altına alan susuzluk Khumba’nın yüzündendir. Zira bu bölgeye çok uzun zamandır yağmur yağmamaktadır.

Söylentiler hızla yayılır ve artık sürünün lideri olan öz babası dahi Khumba’nın lanetli olduğuna ve bölgeyi terk etmesi gerektiğine karar verir. Baskılara karşı koyma gücü olmayan Khumba, kaybolan diğer çizgilerini bulmak için cesaret gerektiren bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuk esnasında kendisine yardım etmeye çalışan ilginç karakterlerle tanışsa da Phango isimli kötücül leoparla karşılaşması işleri bir hayli zora sokacaktır.

Cesur Zebra - Khumba Afişi

Cesur Zebra – Khumba

Yönetmen: Anthony Silverston
Seslendirme Kadrosu: Jake T. Austin, Liam Neeson, Steve Buscemi, AnnaSophia Robb, Laurence Fishburne, Loretta Devine, Catherine Tate
Senaryo: Anthony Silverston, Jonathan Roberts, Raffaella Delle Donne
Prodüksiyon Tasarımı: Daniel Clarke
Kurgu: Luke MacKay
Müzik: Bruce Retief
Türkiye Dağıtımı: Medyavizyon
Gösterim Tarihi: 9 Mayıs 2014

Öteki Kadın – The Other Woman

Öteki Kadın - The Other Woman

Mutlu ve huzurlu bir evliliği olduğuna inanan bir kadın , gayet sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki içinde yaşadığı dünyanın gerçeklerden uzak olduğunu ve bir aşk üçgeninin tam da ortasında bulunduğunu fark edene kadar… Bunun üzerine bu aşk içerisindeki üçüncü kişinin peşine düşer ve kocasının metresiyle tanışır. İşte bu tanışmadan sonra intikam planını da başlatır. Tek amacı onu bu duruma düşüren adamdan intikamını almaktır.

Öteki Kadın - The Other Woman

Öteki Kadın - The Other Woman Afişi

Öteki Kadın – The Other Woman

Yönetmen: Nick Cassavetes
Oyuncular: Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton, Nikolaj Coster-Waldau, Don Johnson, Nicki Minaj, Alyshia Ochse
Senaryo: Melissa Stack
Prodüksiyon Tasarımı: Dan Davis
Görüntü Yönetmeni: Robert Fraisse
Kurgu: Jim Flynn, Alan Heim
Kostüm Tasarımı: Paolo Nieddu, Jacqueline Oknaian
Set Dekorasyonu: Michelle Schluter-Ford, Alyssa Winter
Müzik: Aaron Zigman
Türkiye Dağıtımı: Tiglon Film
Gösterim Tarihi: 2 Mayıs 2014

Düş ve Gerçek – Jimmy P.

Düş ve Gerçek - Jimmy P.

İkinci dünya savaşının ertesinde, Jimmy Picard, Fransa’da savaşmış bir kızılderili olarak Kansas’taki Topeka askeri hastanesine sevk edilir. Bu hastane beyin hastalıkları konusunda uzmanlaşmış bir hastanedir. Jimmy Picard baş dönmesi ve sağırlık gibi birçok hastalıktan muzdariptir ve hastalığıyla ilgili psikolojik nedenler bulunmadığında konulan teşhis şizofreni olur. Hastane yönetimi bir Fransız psikanalistin de fikrini almaya karar verir: Georges Devereux.

Düş ve Gerçek – Jimmy P., asla karşılaşmayacak olan ve aralarında hiçbir ortak nokta bulunmayan bu iki adam arasındaki dostluğun başlangıcı olan karşılaşmayı konu alıyor. Jimmy’nin hatırladığı hatıralar ve rüyaları, birlikte yaşadıkları bir deneyim oluyor.

Düş ve Gerçek - Jimmy P. Afişi

Düş ve Gerçek – Jimmy P.

Yönetmen: Arnaud Desplechin
Oyuncular: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee, Larry Pine, Joseph Cross, Michelle Thrush, Misty Upham, Jennifer Podemski
Senaryo: Arnaud Desplechin, Kent Jones
Prodüksiyon Tasarımı: Dina Goldman
Görüntü Yönetmeni: Stéphane Fontaine
Kurgu: Laurence Briaud
Kostüm Tasarımı: David C. Robinson
Set Dekorasyonu: İpek Çelik, David Storm, Tina Tottis
Müzik: Howard Shore
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 2 Mayıs 2014

Fındık İşi – The Nut Job

Fındık İşi - The Nut Job

Surley, yaşadığı yerden artık o kadar da memnun değildir. Kurallardan hoşlanmayan yaramaz sincap evinden çok uzaklara gitmek zorunda kalır. Dışarıda hayatın nasıl olduğunu merak etmekte ve keşfetmek için de can atmaktadır bir yandan da. Arkadaşı fare Buddy ile yollara düşerler.

Büyük şehirde yaşamaya başlayan ikilinin koşullara ayak uydurması zordur. Yaklaşan kış mevsimi yiyecek bulmayı da zorlaştıracağından endişelidirler. Ancak akıllarına gelen bir yöntem onları bütün kış rahat ettirecektir: Fındıkçı soygunu yapmak! Ancak hedeflerine aldıkları fındıkçıyı soymayı düşünen yalnızca onlar değildir. Azılı bir rakun, istediğini elde etmeye ve Surley ile Buddy’nin planlarını altüst etmeye kararlıdır.

Fındık İşi - The Nut Job Afişi

Fındık İşi – The Nut Job

Yönetmen: Peter Lepeniotis
Seslendirme Kadrosu: Will Arnett, Brendan Fraser, Liam Neeson, Katherine Heigl, Maya Rudolph, Sarah Gadon
Senaryo: Lorne Cameron, Peter Lepeniotis
Kurgu: Paul Hunter
Sanat Yönetimi: Ian Hastings
Müzik: Paul Intson
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 2 Mayıs 2014

10. Köy Teyatora

10. Köy Teyatora Filmi

Asırlar önce bu topraklarda yaşayan ve Antik Yunan tiyatrosunun temsilcisi olarak kabul edilen Dionysos’un yaşadığı köy günümüze şirin bir yerleşim yeri olarak gelmiştir. Kendisine özgü bir düzeni bulunan bu 10. Köy’ün halkı, kendi gündelikleri içerisinde yıllardır uyumlu, neşeli ve sakin bir şekilde yaşamaktadır.

10. Köy halkının en ilginç özelliği ise akıllarından ne geçiyorsa dile döküyor olmalarıdır. Zira köy halkı yalanın varlığını, dolayısıyla da yalan söylemeyi bilmiyordur; bu da Dionysos’un uzun zaman önce burada yalanı yasaklaması sayesinde olmuştur. Bir diğer bilmedikleri gerçek ise Dionysos’un yüzyıllardır köy halkından habersiz onlarla birlikte yaşıyor olmasıdır. Bir gün bir öğretmen ve gezici bir tiyatro ekibinin yolu köye düşer ve burada yaşayan insanların bu sıra dışı özelliklerini keşfederler.

Köye gelen öğretmen görevine başlayarak köyün ilginç yaşamına dahil olmaya çalışırken, Tiyatro kumpanyası ise Dionysos’un antik çağlarda burada yaşadığını öğrenince onun adına bir oyun sahnelemek ister. Art arda gelişen komik ve düşündürücü olaylara, aşk da tuz biber ekecektir.

10. Köy Teyatora Filmi Afişi

10. Köy Teyatora

Yönetmen: Bahadır Abşin
Oyuncular: Necmi Yapıcı, Fırat Albayrak, Selçuk Uluergüven, Tanju Tuncel, Alican Aytekin, Buse Sevindik, Nesil Ünal, Merve Alçiçek, Çiğdem Güzel Batur
Senaryo: Neslihan Yalman
Görüntü Yönetmeni: Alp İlkme, Özenç Uluz
Kurgu: Bahadır Abşin
Kostüm Tasarımı: Candan Günay
Müzik: Hüsnü Arkan
Yapımcı Şirket: Boyoz Akademi
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 2 Mayıs 2014