Olur Olur!

Olur Olur Filmi

Ali’nin kendi halinde bir hayatı vardır. Bir eczanede kalfa olarak çalışan Ali, kapıdan içeri giren bir kadını gördüğü anda her şey altüst olur. Çünkü kadın, Ali’nın çocukken hayallerini süsleyen Azra’dan başkası değildir! Külleri alevlenen aşkıyla Ali, Azra’yı tavlamak ister. Fakat bu konudaki becerileri sınırlıdır.

Tam umutsuzluğa kapılmışken internette bir ilana rastlar: “Yaşam Koçu Zihni”, üstelik indirimden faydalanabilecek şanslı kişi seçilmiştir! Belki bir yaşam koçu hayatını yoluna sokacak ve hayatının aşkına kavuşabilecektir. Öte yandan mesleğinde işler çok da yolunda gitmeyen Zihni’yle asistanı, yeni müşterinin gelişiyle kariyerlerini yeniden canlandırabilmek için kolları sıvar. Ali’nin hayatını değiştirebilmek için birbirinden yaratıcı teknikleri uygulamaya çalışırlarken, komik olaylar birbirini izleyecektir.

Kerem Çakıroğlu’nun yönetmenliğinde çekilen komedi türündeki filmin oyuncuları arasında Alper Kul, Şinasi Yurtsever, Onur Buldu, Yılmaz Gruda, Ayça Varlıer ve Ali Kobanbay gibi pek çok zengin isim yer alıyor.

Olur Olur Filmi Afişi

Olur Olur!

Yönetmen: Kerem Çakıroğlu
Oyuncular: Alper Kul, Ayça Varlıer, Taner Ergör, Şinasi Yurtsever, Onur Buldu, Ayten Uncuoğlu, Selin Yeninci, Aylin Kontente, Jale Aylanç, Elif İskender
Senaryo: Alper Kul, Ali Kobanbay
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
Müzik: Aytekin Ataş
Yapımcı Şirket: Esar Film
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

Serena

Serena Filmi

1929 yılında George ve Serena Pemberton Kuzey Carolina’ya yerleşmek için yaşadıkları Boston kentinden ayrılan genç bir çifttir. Yeni yerleşim yerlerinde sadece ev değil, sıfırdan bir hayat inşa ederler ve kerestecilik işinde yükselirler. Serena genç ve güzel olduğu kadar yetenekli ve kurnaz bir kadındır.

Kocasının başarısına daima destek olan Serena önlerini kesmek isteyen herkesin de ayağını bir biçimde kaydırır. Fakat kendisine dair bilmediği önemli bir gerçek kısa sürede ortaya çıkar. Serena hamile kalamıyordur, sevgili kocasına asla bir çocuk veremeyecektir. Bu haber Serena’nın iyice hırslanmasına yol açar ve kıskançlığını tırmandırır. Çünkü George’un onların evliliklerinden önce başka bir kadından gayrimeşru çocuğu olmuştur. Serena hayata karşı tüm hıncını bu çocuğu ortadan kaldırmak için kullanacaktır.

En son Daha İyi Bir Dünyada filmiyle karşımıza çıkan bol ödüllü sinemacı Susanne Bier’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrollerini 2012′nin parlayan oyuncuları olan Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence paylaşıyor.

Serena Filmi Afişi

Serena

Yönetmen: Susanne Bier
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Rhys Ifans, Toby Jones, Charity Wakefield, Kim Bodnia
Senaryo: Christopher Kyle
Prodüksiyon Tasarımı: Richard Bridgland
Görüntü Yönetmeni: Morten Søborg
Kurgu: Pernille Bech Christensen, Matthew Newman, Simon Webb
Kostüm Tasarımı: Signe Sejlund
Set Dekorasyonu: Graeme Purdy
Müzik: Johan Söderqvist
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

Kirli Para – The Drop

Kirli Para - The Drop

Bob Saginowski, barmenlik yapan, bir şekilde kendi ayakları üzerinde sdurmaya çalışan eski bir suçludur. Bob’un kkuzeni Marv ile işlettiği bar, Brooklyn’de çok önemli bir mekandır. Özellikle de kara para aklayan gansterlerin buluşma noktası olan barda işler yolunda gibidir. Ancak Bob ve karısı Naida, bir gün çöplüğe bırakılmış yaralı pitbull yavrularını bulup eve götürmeye karar verdiklerinde işler karışmaya başlar. Çünkü yavrular azılı suçlu Eric Deeds’e aittir ve bu yüzden durum kontrolden çıkar. Kuzenlerin barı soyulur ve şimdi bütün yeraltı, çalınan paralarını onlardan geri istemektedir. Bob ve Marv, barlarını kimlerin soyduğunu bulmak için eski günlere geri dönmek zorundadır.

Genç yönetmen Michael R. Roskam’ın kamera arkasına geçtiği film, yeraltı dünyasının kasvetli renklerini izleyiciye solutmayı hedefleyen incelikli bir suç dramasına ev sahipliği yapıyor. Bob ve Marv ikilisinin, kayıp para peşinde sürüklenip gittikleri ve stilize bir ganster filmi olarak tanımlanan The Drop, kelimenin tam anlamıyla yer altı dünyasına post modern bir soluk ve farklı bir grafik yaklaşım getiriyor.

Kirli Para - The Drop

Kirli Para - The Drop Afişi

Kirli Para – The Drop

Yönetmen: Michaël R. Roskam
Oyuncular: Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini, Matthias Schoenaerts, John Ortiz, Elizabeth Rodriguez, Patricia Squire
Senaryo: Dennis Lehane, Dennis Lehane
Prodüksiyon Tasarımı: Thérèse DePrez
Görüntü Yönetmeni: Nicolas Karakatsanis
Kurgu: Christopher Tellefsen
Kostüm Tasarımı: David C. Robinson
Set Dekorasyonu: Mila Khalevich
Sanat Yönetmeni: Michael Ahern
Müzik: Marco Beltrami, Raf Keunen
Türkiye Dağıtımı: The Moments Entertainment
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

Yıldızlararası – Interstellar

Yıldızlararası - Interstellar Filmi

Dünyanın sonu bizim sonumuz olmayacak.

Ünlü yapımcı ve yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği, başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Bill Irwin, Ellen Burstyn ve Michael Caine’in yer aldığı “Yıldızlararası / Interstellar” filminde dünya üzerindeki yaşamın sona ermesi halinde neler olabileceği sorgulanıyor.

Çevre sorunları yüzünden dünya üzerindeki yaşamın sona ermesi baş gösterince bir grup araştırmacı insanlık tarihinin en önemli görevini üstlenir ve bulunduğu galaksinin ötesine yolculuk ederek insanlığın, yıldızların ötesinde yaşamını sürdürmesinin mümkün olup olmayacağını keşfe çıkar. Uzay zamanının ayrı ayrı bölümleri arasında bağlantı sağlayan bir kara delik keşfedilmiştir. Bu teorinin doğruluğunu anlamak için insanlı uzay uçuşlarının normal limitlerini zorlayan bir uzay yolculuğu gerekmektedir. Dul mühendis Cooper (Matthew McConaughey) ile kadın astronot Brand’ın (Anne Hathaway) başını çektiği ekip, insanoğlunun devamlılığını sağlayacak bu yolculuğa gönüllü olurlar.

Yıldızlararası - Interstellar Filmi - Anne Hathaway

Yıldızlararası - Interstellar Filmi Afişi

Yıldızlararası – Interstellar

Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine, Bill Irwin, Ellen Burstyn, Casey Affleck, Collette Wolfe, Topher Grace
Senaryo: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Prodüksiyon Tasarımı: Nathan Crowley
Görüntü Yönetmeni: Hoyte Van Hoytema
Kurgu: Lee Smith
Kostüm Tasarımı: Mary Zophres
Set Dekorasyonu: Gary Fettis
Müzik: Hans Zimmer
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

Uzun Yol

Uzun Yol Filmi

Bazen inanmak en büyük kumardır.

Gülten’in (Nil Günal) kamyon şoförü Fariz ile (Hakan Yufkacıgil) ilişkisini öğrenen ailesi, ailelerinin ismine zarar gelmemesi için iki gencin görüşmelerini yasaklar. Ayrı kalmak istemeyen iki aşık, Gülten’in ailesini karşılarına alma pahasına başka bir kasabaya kaçarlar. Aşklarıyla ayakta kalmayı başaran sevgililer, Gülten’in bir erkek çocuk doğurmasının ardından, yeni bir hayata adım atarlar.

Maddi sıkıntılarına bir de bebek eklenince, ilişkileri gergin bir hal almaya başlar. Fariz uzun yolculuklara çıkarken, Gülten de bir markette iş bulur. Fariz gizli gizli, eski alışkanlığı kumara yönelmektedir ve kaybeder. Fariz bu suçlulukla perişan oldukça, çift birbirine iyice uzaklaşmaya başlar.

Bu durumun üzerlerinde yarattığı baskı artıp, her ikisi de aşk uğruna yaptıkları seçimi gözden geçirip, sonuçlarıyla yüzleşirken, Gülten’in geçmişinden birisi aile onurunu kurtarmak için ortaya çıkar. Fariz ise son ihanete sebep verecek bir kumarın peşindedir.

BAFTA tarafından İngiltere’nin Yabancı Dildeki En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen Nihat Seven’in “Uzun Yol” filmi, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu ve Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri ile döndü.

Ödüllü oyuncu Hakan Yufkacıgil (Fariz) ile Nil Günal’a (Gülten) diğer rollerde Ahmet Özarslan (Salih), Murat Muslu (Selim) ve Bora Cengiz (Murat) eşlik ediyor.

Uzun Yol Filmi Afişi

Uzun Yol

Yönetmen: Nihat Seven
Oyuncular: Hakan Yufkacıgil, Nil Günal, Ahmet Özarslan, Murat Muslu, Bora Cengiz
Senaryo: Melek Seven, Nihat Seven
Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
Kurgu: Nigel Galt
Sanat Yönetmeni: Elif Taşçıoğlu
Müzik: Rachel James
Yapımcı Şirket: Comedia Film, Blind Pictures
Türkiye Dağıtımı: Roll Caption
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

Deniz Seviyesi

Deniz Seviyesi Filmi

Damla (Damla Sönmez), senelerdir New York’ta yaşayan başarılı bir iş kadınıdır. Onu seven Amerikalı kocası ve karnındaki altı aylık bebeğine rağmen Damla mutsuzdur, aklı hala geçmiştedir ve anne olmaya hazır değildir. Çocukluğunu geçirdiği yazlık evi kuzeninin satacağını öğrenince, Damla kocasıyla beraber Ayvalık’a gider. Damla’nın kendisi ve geçmişi ile barışabilmesi için, yıllar önce orada bıraktığı Burak’a ondan senelerce sakladığı sırrını anlatması gerekir.

Yönetmenler Hakkında

Esra Saydam

Esra Saydam, 2012’de Columbia Üniversitesi Lisansüstü Film Programı’ndan mezun oldu. Yapımcılık tez filmi, I Am John Wayne (2012) Slamdance’de ödül aldı ve Los Angeles Film Festivali’nde gösterildi. İlk kısa filmi, Fairlawn (2010) Seattle ve !f İstanbul festivallerinde gösterildi. Sundance ödüllü yönetmen, Rodney Evans’ın ikinci filmi Happy Sad’in yapımcılığını üstlendi. Ardından, Türkiye’de Karlakum Film Prodüksiyon şirketini kurdu. Deniz Seviyesi, Esra Saydam’ın yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metrajlı sinema filmidir.

Deniz Seviyesi Filmi - Damla Sönmez

Nisan Dağ

Nisan Dağ, animasyon konusunda çalıştığı lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bölüm ikinciliğiyle tamamladı. Fulbright ve Mithat Alam Eğitim Vakfı’ndan aldığı burslarla eğitim gördüğü Columbia Üniversitesi Lisansüstü Film Programı’ndan 2013’te mezun oldu. New York’ta geçirdiği dönemde kısa filmler çekti ve aralarında HBO’da yayınlanan bir film olmak üzere birçok projede sanat yönetmenliği yaptı. 7. Paso Öğrenci Filmleri Fesivali’nin başkanlığını gerçekleştirdi. Deniz Seviyesi, Nisan Dağ’ın yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metrajlı sinema filmidir.

Deniz Seviyesi Filmi Afişi

Deniz Seviyesi

Yönetmenler: Esra Saydam, Nisan Dağ
Oyuncular: Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar, Jacob Fishel, Elif Ürse, Hakan Karsak, Sanem Öge, Ayça Yağcıoğlu, Özüm Ersoy, Mert Bulgan, Sinan Eczacıbaşı, Serdar Yeğin
Senaryo: Esra Saydam, Nisan Dağ
Görüntü Yönetmeni: John Wakayama Carey
Kurgu: Özcan Vardar
Sanat Yönetmeni: Neslihan Arslan
Casting: Ezgi Baltaş, Kate Murray
Müzik: Kyle Woodworth
Türkiye Dağtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

On Yılda Bir İnşaat 2

On Y?lda Bir ?n?aat 2 Filmi

On yıl hapis yatıp çıktıktan sonra Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla yeni macera başlar. Başlarına bela almamak için cesetleri hemen gömerler, ama karmaşık bir cenderenin içine düşmekten kaçamazlar. Aşık oldukları kadınlarla başka bir ülkeye gitme planı yaparlarken cesetlerin arkası gene çorap söküğü gibi gelir.

10 yıl önce çalıştıkları inşaata “mecburen” gömdükleri cesetler ortaya çı-kınca hapse giren eski amele ve sahte şeyh Ali ile Sudi’nin macera ve kahkaha dolu hikayesi hem ağlatıyor hem güldürüyor. Başrollerini yine Şevket Çoruh ve Emre Kınay’ın paylaştığı filmde Yeşim Büber, Bülent Kayabaş, Itri Koşar, Tuncay Beyazıt, Şehsuvar Aktaş, Günay Karacaoğlu ve Anastasia Beleborodava rol alıyor. “Kara Komedi” İnşaat 2’nin çekim-leri geçtiğimiz yaz, ıssız bir koyda gerçekleştirildi.

Eşkiya ve Gönül Yarası filmlerinin yapımcısı, Her Şey Çok Güzel Olacak, İnşaat, Kabadayı ve Anadolu Kartalları filmlerinin yönetmeni Ömer Vargı’nın, bundan 10 yıl önce sinemada ses getiren ve festivallerde birçok ödülün sahibi olan İnşaat filminin devamı olan “On Yılda Bir İnşaat 2″ filmi 7 Kasım’dan itibaren izleyiciyle buluşuyor.

On Y?lda Bir ?n?aat 2 Filmi Afi?i

On Yılda Bir İnşaat 2

Yönetmen: Ömer Vargı
Oyuncular: Şevket Çoruh, Emre Kınay, Yeşim Büber, Bülent Kayabaş, Itri Koşar, Tuncay Beyazıt, Şehsuvar Aktaş, Günay Karacaoğlu, Anastasia Beleborodava
Senaryo: Ömer Vargı, Erol Hızarcı
Görüntü Yönetmeni: Olcay Oğuz
Kurgu Erkan Tosun
Sanat Yönetmeni: Özkan Çimenli
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2014

[REC] 4: Kıyamet Gecesi

[REC] 4: Kıyamet Gecesi - Manuela Velasco

Kıyamet kopmak üzere, canınızı kurtarmak için koşun ve asla arkanıza bakmayın.

İspanyol korku filmi serisinin uzun süredir beklenen son bölümünde, dev bir tankerin içinde sağ kalan bir grup insan, hayatlarını korumak için mutasyona uğramış zombi sürülerine meydan okuyor.

[REC] 2′de yer alan akıl almaz olaylardan birkaç saat sonra özel bir askeri tim, genç muhabir Angela Vidal’ı Barselona’daki evinden kurtarır. Angela, insanları şeytanileştiren bir zombi virüsünün yayılmasıyla vahşet evine dönen binadan kurtulan tek insandır. Gözlerini bir okyanus tankerinin yüksek korumalı karantina odasında açan Angela artık güvendedir. Gemideki diğer insanlar için ise bunu söylemek mümkün değil, zira tecrit edilmiş gemi ortamı sayesinde zombi virüsü mutasyona uğrayarak güçlenip, bedeni ve ruhu ele geçiren ölüm makinesine dönüşür.

[REC] 4: Apocalypse son on yılın en başarılı korku filmi zincirine, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir dehşet fırtınasıyla nokta koyuyor. [REC] ve [REC] 2‘yi Paco Plaza ile birlikte yöneten Jaume Balagueró (Plaza [REC] 3’ü yalnız yönetmişti) serinin dördüncü filmine geri dönerek görkemli ve kanlı bir macerayla [REC] efsanesine son veriyor.

Cesur ‘esas kız’ımız Angela gemideki ayaktakımıyla güç birliği yaparak öfkeli zombi sürülerine karşı savaşırken gemide ne bulduysa (zıpkından, motor pervanesine) silah olarak kullanıyor. [REC] filmlerinin koltuklarda rahat oturtmayan tüm özellikleri bu filmde de mevcut; klostrofobi, şiddetli acı, korku ve hiddet. Ancak son beş yıldır açığa çıkmayı bekleyen gizemin bu filmle aralanan perdesi atmayı ummadığnız çığlıkları tetikleyecek cinsten…

[REC] 4: Kıyamet Gecesi Afişi

[REC] 4: Kıyamet Gecesi

Yönetmen: Jaume Balagueró
Oyuncular: Manuela Velasco, Mark Schardan, Héctor Colomé, Paco Manzanedo, María Alfonsa Rosso, María Alfonsa Rosso
Senaryo: Jaume Balagueró, Manu Díez
Görüntü Yönetmeni: Pablo Rosso
Kurgu: David Gallart
Kostüm Tasarımı: Marian Coromina
Sanat Yönetmeni: Javier Alvariño
Müzik: Arnau Bataller
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Unutursam Fısılda

Unutursam Fısılda Filmi

Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda”, yıllar sonra herşeyin başladığı noktaya dönen Ayperi ve ablası Hanife’nin hesaplaşmasını anlatan bir dönem filmi…

Ayperi ile Hanife iki ses sanatçısı kardeştir. Yaşadığı kasabadan Tarık ile birlikte özgürlüğe ve müziğe kaçan Ayperi, müzik aşkını gerçekleştirmek için uzaklaşırken yanında Hanife’nin bir sırrını da götürür. Bu sır Ayperi’yi Ayperi yaparken, Hanife’nin hayatını da şekillendirir. Hanife ve Ayperi yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde, birbirlerinin yüzünden yapabildiklerini ve yapamadıklarını göreceklerdir.

Unutursam Fısılda Filmi

Unutursam Fısılda Filmi

Unutursam Fısılda Filmi Afişi

Unutursam Fısılda

Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Hümyra, Işıl Yücesoy, Mehmet Günsür, Kerem Birsün, Gözde Çığacı
Senaryo: Çağan Irmak
Uygulayıcı Yapımcı: Başak Abacıgil Sözeri
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Emrullah Hekim
Kostüm Tasarımı: Fatma Suda, Murat Okur
Makyaj Tasarımı: Ebru Kızıltan
Sanat ve Kostüm Danışmanı: Nilüfer Çamur
Sanat Yönetmeni: Soydan Kuş
Müzik ve Şarkılar: Kenan Doğulu
Yapımcı Şirket: TAFF Pictures
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 29 Ekim 2014

Oflu Hocanın Şifresi

Oflu Hocanın Şifresi

Daha önce Sümela’nın Şifresi filmine imza atan Adem Kılıç’ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi, yerel bir futbol takımı olan Doğanspor’un yeni başkanının seçimi için iki aday arasında gelişen eğlenceli rekabeti konu ediniyor.

Oflu Hoca’nın günleri karmaşayla geçmektedir. Yerel bir kanalın programında çıkar, fırında çalışır ve babasıyla başı sürekli derde gider. Gençliğinde yer aldığı Doğanspor futbol kulübünde yaşanan son gelişmeler de işlerin tuzu biberi olur. Oflu Hoca ve diğerlerine göre kulübün yeni başkanı olmak isteyen Müeahhit Ahmet bu koltuk için uygun isim değildir. Bu nedenle Oflu Hoca da başkanlık için adaylığını koymak zorunda kalır ve aralarında esaslı bir rekabet başlar.

Adem Kılıç’ın yönettiği, Çetin Altay ve Ahmet Varlı’nın başrolleri paylaştığı filmde ikiliye Didem Balçın, Köksal Engür ve Tarık Papuççuoğlu eşlik ediyor.

Oflu Hocanın Şifresi

Oflu Hocanın Şifresi Afişi

Oflu Hocanın Şifresi

Yönetmen: Adem Kılıç
Oyuncular: Çetin Altay, Ahmet Varlı, Didem Balçın, Köksal Engür, Başak Daşman, Tarık Papuççuoğlu, Buket Dereoğlu, Onur Dilber, Mehtap Bayrı, Eser Eyüboğlu
Senaryo: Engin Elgün, Hilmi Köksal Alişanoğlu, Ferhat Ergün
Görüntü Yönetmeni: Bertan Özer
Kurgu: Ahmet Can Çakırca
Sanat Yönetmeni: Erhan Usta
Makyaj Tasarımı: Naime Gürseler
Müzik: Aria
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014