[REC] 4: Kıyamet Gecesi

[REC] 4: Kıyamet Gecesi - Manuela Velasco

Kıyamet kopmak üzere, canınızı kurtarmak için koşun ve asla arkanıza bakmayın.

İspanyol korku filmi serisinin uzun süredir beklenen son bölümünde, dev bir tankerin içinde sağ kalan bir grup insan, hayatlarını korumak için mutasyona uğramış zombi sürülerine meydan okuyor.

[REC] 2′de yer alan akıl almaz olaylardan birkaç saat sonra özel bir askeri tim, genç muhabir Angela Vidal’ı Barselona’daki evinden kurtarır. Angela, insanları şeytanileştiren bir zombi virüsünün yayılmasıyla vahşet evine dönen binadan kurtulan tek insandır. Gözlerini bir okyanus tankerinin yüksek korumalı karantina odasında açan Angela artık güvendedir. Gemideki diğer insanlar için ise bunu söylemek mümkün değil, zira tecrit edilmiş gemi ortamı sayesinde zombi virüsü mutasyona uğrayarak güçlenip, bedeni ve ruhu ele geçiren ölüm makinesine dönüşür.

[REC] 4: Apocalypse son on yılın en başarılı korku filmi zincirine, hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir dehşet fırtınasıyla nokta koyuyor. [REC] ve [REC] 2‘yi Paco Plaza ile birlikte yöneten Jaume Balagueró (Plaza [REC] 3’ü yalnız yönetmişti) serinin dördüncü filmine geri dönerek görkemli ve kanlı bir macerayla [REC] efsanesine son veriyor.

Cesur ‘esas kız’ımız Angela gemideki ayaktakımıyla güç birliği yaparak öfkeli zombi sürülerine karşı savaşırken gemide ne bulduysa (zıpkından, motor pervanesine) silah olarak kullanıyor. [REC] filmlerinin koltuklarda rahat oturtmayan tüm özellikleri bu filmde de mevcut; klostrofobi, şiddetli acı, korku ve hiddet. Ancak son beş yıldır açığa çıkmayı bekleyen gizemin bu filmle aralanan perdesi atmayı ummadığnız çığlıkları tetikleyecek cinsten…

[REC] 4: Kıyamet Gecesi Afişi

[REC] 4: Kıyamet Gecesi

Yönetmen: Jaume Balagueró
Oyuncular: Manuela Velasco, Mark Schardan, Héctor Colomé, Paco Manzanedo, María Alfonsa Rosso, María Alfonsa Rosso
Senaryo: Jaume Balagueró, Manu Díez
Görüntü Yönetmeni: Pablo Rosso
Kurgu: David Gallart
Kostüm Tasarımı: Marian Coromina
Sanat Yönetmeni: Javier Alvariño
Müzik: Arnau Bataller
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Unutursam Fısılda

Unutursam Fısılda Filmi

Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda”, yıllar sonra herşeyin başladığı noktaya dönen Ayperi ve ablası Hanife’nin hesaplaşmasını anlatan bir dönem filmi…

Ayperi ile Hanife iki ses sanatçısı kardeştir. Yaşadığı kasabadan Tarık ile birlikte özgürlüğe ve müziğe kaçan Ayperi, müzik aşkını gerçekleştirmek için uzaklaşırken yanında Hanife’nin bir sırrını da götürür. Bu sır Ayperi’yi Ayperi yaparken, Hanife’nin hayatını da şekillendirir. Hanife ve Ayperi yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde, birbirlerinin yüzünden yapabildiklerini ve yapamadıklarını göreceklerdir.

Unutursam Fısılda Filmi

Unutursam Fısılda Filmi

Unutursam Fısılda Filmi Afişi

Unutursam Fısılda

Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Hümyra, Işıl Yücesoy, Mehmet Günsür, Kerem Birsün, Gözde Çığacı
Senaryo: Çağan Irmak
Uygulayıcı Yapımcı: Başak Abacıgil Sözeri
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Emrullah Hekim
Kostüm Tasarımı: Fatma Suda, Murat Okur
Makyaj Tasarımı: Ebru Kızıltan
Sanat ve Kostüm Danışmanı: Nilüfer Çamur
Sanat Yönetmeni: Soydan Kuş
Müzik ve Şarkılar: Kenan Doğulu
Yapımcı Şirket: TAFF Pictures
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 29 Ekim 2014

Oflu Hocanın Şifresi

Oflu Hocanın Şifresi

Daha önce Sümela’nın Şifresi filmine imza atan Adem Kılıç’ın yönetmenliğini üstlendiği komedi filmi, yerel bir futbol takımı olan Doğanspor’un yeni başkanının seçimi için iki aday arasında gelişen eğlenceli rekabeti konu ediniyor.

Oflu Hoca’nın günleri karmaşayla geçmektedir. Yerel bir kanalın programında çıkar, fırında çalışır ve babasıyla başı sürekli derde gider. Gençliğinde yer aldığı Doğanspor futbol kulübünde yaşanan son gelişmeler de işlerin tuzu biberi olur. Oflu Hoca ve diğerlerine göre kulübün yeni başkanı olmak isteyen Müeahhit Ahmet bu koltuk için uygun isim değildir. Bu nedenle Oflu Hoca da başkanlık için adaylığını koymak zorunda kalır ve aralarında esaslı bir rekabet başlar.

Adem Kılıç’ın yönettiği, Çetin Altay ve Ahmet Varlı’nın başrolleri paylaştığı filmde ikiliye Didem Balçın, Köksal Engür ve Tarık Papuççuoğlu eşlik ediyor.

Oflu Hocanın Şifresi

Oflu Hocanın Şifresi Afişi

Oflu Hocanın Şifresi

Yönetmen: Adem Kılıç
Oyuncular: Çetin Altay, Ahmet Varlı, Didem Balçın, Köksal Engür, Başak Daşman, Tarık Papuççuoğlu, Buket Dereoğlu, Onur Dilber, Mehtap Bayrı, Eser Eyüboğlu
Senaryo: Engin Elgün, Hilmi Köksal Alişanoğlu, Ferhat Ergün
Görüntü Yönetmeni: Bertan Özer
Kurgu: Ahmet Can Çakırca
Sanat Yönetmeni: Erhan Usta
Makyaj Tasarımı: Naime Gürseler
Müzik: Aria
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Sivas

Sivas Filmi

11 yaşındaki Aslan’ın yaşadığı küçük köydeki tek gündeliği okula gitmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ibarettir; en büyük derdiyse aynı sınıfta okuduğu Ayşe’ye olan aşkıdır. Bir gün yaşadıkları yerde bir hayli popüler olan köpek dövüşlerinden birine denk gelen Aslan, burada dövüşü kaybeden ve yaralanıp yere yığılan Sivas adında terk edilmiş kangal köpeğiyle karşılaşır. Bu karşılaşma o andan itibaren yaşayacağı hayatı etkileyecek en önemli dönüm noktalarından birisi olur.

Kaan Müjdeci’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ilk uzun metrajlı filmi “Sivas”ın başrolünde Aslan’ı Doğan İzci canlandırırken, ona köpek Çakır eşlik ediyor. Oyuncu kadrosunda ise Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin ve Furkan Uyar gibi ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren isimlerin yanı sıra Ozan Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı gibi profesyonel oyuncular da yer alıyor.

Sivas Filmi Afişi

Sivas

Yönetmen: Kaan Müjdeci
Oyuncular: Doğan İzci, Çakır (Sivas), Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar, Ozan Çelik, Muttalip Müjdeci, Banu Fotocan, Hasan Yazılıtaş, Okan Avcı
Senaryo: Kaan Müjdeci
Görüntü Yönetmeni: Armin Dieroff, Martin Hogsnes Solvang
Görsel ve Grafik Tasarım: Burcu Tokatlı
Kurgu: Yorgos Mavropsaridis
Kostüm Tasarım: Ayşe Yıldız
Sanat Yönetmenleri: Meral Efe Yurtsever, Emre Yurtsever
Müzik ve Ses Direktörü: Cevdet Erek
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

New York’a Hoşgeldiniz

New York'a Hoşgeldiniz - Welcome to New York

Bay Deveraux, milyon dolarla haşır neşir, dünya üzerindeki birçok ülkenin ekonomik kaderini elinde bulunduran politik olarak güçlü bir konumdadır. Ancak dizginleyemediği bir seks eğilimi vardır. Bay Deveraux, dünyayı kurtarmayı hayal eden ancak kendini kurtaramayan bir adam! Parçalanmış, kayıp gitmiş bir adam! Şimdi onun düşüşünü seyredin!

Yönetmen Abel Ferrara

Bronx doğumlu Abel Ferrara, amatör çalışmalarını Super 8 ile çekti. Bol şiddet içeren ilk uzun metrajı “The Driller Killer”ın ardından “Ms.45”i çekti. Bu filmin kazandığı itibar ve aldığı iyi yorumlar Ferrara kültünün doğmasına yol açtı. Aynı zaman yönetmene daha büyük bütçelerle, stüdyolarla ve isimli oyuncularla (Christopher Walken, Harvey Keitel) çalışma fırsatını doğurdu. Ancak Ferrara, elinde kamerası New York’un pis sokaklarında ‘Bad Lieutant’ gibi ucuz ve tartışmalı filmler yapmaktan daha çok keyif aldığını söylüyor.

New York'a Hoşgeldiniz - Welcome to New York Afişi

New York’a Hoşgeldiniz

Yönetmen: Abel Ferrara
Senaryo: Abel Ferrara, Christ Zois
Oyuncular: Jacqueline Bisset, Gérard Depardieu, Drena De Niro, Paul Calderon, Maria Di Angelis, Amy Ferguson, Anna Lakomy, Shanyn Leigh
Prodüksiyon Tasarımı: Tommaso Ortino
Görüntü Yönetmeni: Ken Kelsch
Kurgu: Anthony Redman
Kostüm Tasarımı: Ciera Wells
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Vay Başıma Gelenler 2,5

Vay Başıma Gelenler 2.5 Filmi

Hayatını karın tokluğuna rol aldığı erotik filmlerle geçindiren Kerim’in en yakın arkadaşı Basit dışında pek kimsesi yoktur. Çaresizlikle sürüp giden hayatları, Kerim’in varlığından bile haberdar olmadığı babasının ortaya çıkmasıyla kökünden değişir. Zira ölüm döşeğinde olan babası, ölmeden önce oğlunu görmeyi istemiştir. Kerim’in bilmediğiyse bir hayli varlıklı bir adamın oğlu olduğu ve büyük bir mirasın varislerinden biri olacağı gerçeğidir.

Kerim en yakın dostu Basit’i de alarak babasının yaşadığı lüks malikanenin yolunu tutar ve burada üvey annesi Peri ile üvey kardeşleri Rüya ve Arif ile tanışır. Her biri birbirinden ilginç özelliklere sahip, herkesin birbirinden nefret ettiği yeni ailesi Kerim’in gelişiyle birlikte büyük şaşkınlık yaşar; diğer yandan Kerim de en az onlar kadar şaşkındır.

Kerim’i şoke eden bir diğer gerçek ise babasının gizli bir tarikatın lideri olduğudur. Kerim hem babası ve sahip olduğu sırlarla mücadele edip hem de yeni ailesiyle geçinmeye çalışırken kendini komik bir maceranın içinde bulacaktır.

Vay Başıma Gelenler 2.5 Filmi

Vay Başıma Gelenler 2,5

Yönetmen: Semra Dündar
Oyuncular: Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Fatma Toptaş, Metin Zakoğlu, Çiğdem Tunç, Esra Sönmezer, Volkan Keskin, Dilek Serbest, Mustafa Şen
Yapımcı Şirket: Kült Film
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Arı Maya – Maya The Bee Movie

Arı Maya - Maya, The Bee Movie

7′den 70′e herkesin yakından tanıdığı Arı Maya’nın yeni maceralarını Marcus Sauermann ve Fin Edquist bu kez beyazperde için kaleme aldı. Daha önce animasyon filmlerinde çeşitli görevlerde çalışmış olan Alexs Stadermann’ın ikinci uzun metrajlı filmi özelliğini taşıyan Arı Maya, Alman yazar Waldemar Bonsels’in romanından uyarlandı. Böylece sevilen çizgi film karakteri “Arı Maya”nın ilk kez beyazperde seyircisiyle buluşması sağlandı.

İlk kitabı 1912 yılında yayınlanan Arı Maya, ilk kez 1975 yılında ülkemizde de dünyayla aynı anda TRT ekranlarında izleyicisiyle buluşmuştu. O tarihten itibaren yaklaşık 40 yıldır dünyanın 160 ülkesinde yayınlandı ve en ünlü çizgi dizilenden birisi haline geldi.

Arı Maya - Maya, The Bee Movie Afişi

Arı Maya – Maya, The Bee Movie

Yönetmen: Alexs Stadermann
Seslendirme Kadrosu: Noah Taylor, Kodi Smit-McPhee, Richard Roxburgh, Miriam Margolyes, Nina Hagen, Ev-Maria Hagen
Senaryo: Fin Edquist, Fin Edquist
Prodüksiyon Tasarımı: Ralph Niemeyer
Kurgu: Adam Smith
Müzik: Ute Engelhardt
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 31 Ekim 2014

Ya Aşksa – What If

Ya Aşksa - What If

Michael Dowse’un yönettiği romantik koedi ilmi, uzun vadeli ilişkisini hüsranla sonlandırmış Chantry ile karşı cinsten yana şansı hiç bir zaman yaver gitmemiş olan Wallace’ın arkadaşlık ilişkisinin zaman içerisinde büyük bir aşka dönüşmesini konu alıyor.

Wallace (Daniel Radcliffe) hiçbir kız arkadaşı ile uzun süren bir ilişki yaşayamamıştır. Chantry (Zoe Kazan) ise uzun zamandır birlikte olduğu erkek arkadaşından ayrılmıştır. Bir partide tanışıp arkadaş olurlar. İlk düşünceleri bu ilişkiyi arkadaşlık bazında sürdürmektir. Başlangıçta öyle de olur. Ancak Wallace duygularının arkadaşlıktan öte olduğunu anladığında iş işten geçmiş olacak mıdır?

Ya Aşksa - What If

Ya Aşksa - What If Afişi

Ya Aşksa – What If

Yönetmen: Michael Dowse
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan, Megan Park, Adam Driver, Mackenzie Davis, Jemima Rooper, Tommie-Amber Pirie, Meghan Heffern
Senaryo: Elan Mastai, T.J. Dawe
Prodüksiyon Tasarımı: Ethan Tobman
Görüntü Yönetmeni: Rogier Stoffers
Kurgu: Yvann Thibaudeau
Kostüm Tasarımı: Lea Carlson
Set Dekorasyonu: Mary Kirkland
Müzik: A.C. Newman
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 24 Ekim 2014

Sabit Kanca 2

Sabit Kanca 2 Filmi

Sabit Kanca’nın ev sahibi Rıfat Amca, televizyonda gördüğü Rencide Posuk ile evlenmek ister. Ancak ilk buluşmalarında Rencide, Rıfat Amca’yı beğenmez. Aralarını yapmak da Kanca’ya kalır, üstelik birikmiş kira borçlarından ötürü buna mecburdur. Kanca bunun için çabalarken bir de başına Rencide’nin kızı Zeliş’in eski sevgilisi Turabi çıkar. Turabi saplantılı aşkı Zeliş ile evlenmek için Rencide’yi kaçırınca olaylar sarpa sarar. Çözmek de tabii ki Sabit Kanca’nın görevidir.

Sabit Kanca 2 Filmi Afişi

Sabit Kanca 2

Yönetmen: Alper Mestçi
Oyuncular: İsmail Baki, Turabi Çamkıran, İrfan Aslanhan, Damla Ersubaşı, Zeki Ocak, Volkan Kantoğlu, Ahmet Dursun, Nuran Tuncer
Senaryo: Ersan Özer
Yardımcı Yönetmen: Melodi Tözüm
Görüntü Yönetimi: Bekir Toplar
Kurgu: Emre Özcan
Sanat Yönetmeni: Gamze Yılmaz
Müzik: Saki Çimen, Uğur Ateş
Yapımcı Şirket: Muhteşem Film
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 24 Ekim 2014

Delisin Delisin

Delisin Delisin

Yönetmenliğini Tolga Baş’ın üstlendiği komedi türündeki film, akıl hastalıkları hastanesinde yakın arkadaş olan üç yakın arkadaşın komik maceralarını ele alıyor. Hastanedeki diğer hastalardan biraz farklı olan üç arkadaş Sadri, Rami ve Fırat, hastaneye yeni gelen bir hastanın anlattıkları sonrasında hastaneden kaçmaya karar verirler. Üç kafadar böylece dışarıda daha önce hiç görmedikleri bir maceraya atılacaklardır.

Delisin Delisin Afişi

Delisin Delisin

Yönetmen: Tolga Baş
Oyuncular: Çetin Altay, Arzu Yanardağ, Turgut Tuncalp, Ender Gülçiçek, Ferzan Hekimoğlu, Pascal Nouma
Yapımcı: Burçin Baş
Görüntü Yönetmeni: Murat Kılıç
Sanat Yönetmeni: Elçin Canbaz
Türkiye Dağıtımı: CineFilm
Gösterim Tarihi: 24 Ekim 2014