Gece Vurgunu – Nightcrawler

Gece Vurgunu - Nightcrawler

Şehir ışıklarının en parlak zamanı geceleridir.

Lou Bloom kariyer peşinde, genç ve hırslı bir adamdır. Hayatta “Amaca giden her yol mübahtır” düsturunu benimseyen bu hırslı adam, geceleri şehirde yaşanan suç olaylarını tüm açıklığı ile kamerasına kaydetmeye başlar. Şehrin önde gelen televizyon kanallarından birinde gece muhabiri olarak işe girmesi de uzun sürmez. Fakat ne var ki, kariyerinde benimsediği yolun da bir faturası elbet olacaktır.

Yakın geçmişte The Fall ve Real Steel gibi filmlerin senaryolarını yazan Dan Gilroy’un ilk uzun metrajlı film çalışması olan suç ve gerilim türündeki yapımda, Oscar ödüllü Jake Gyllenhaal başrolde yer alıyor. Diğer önemli rollerde Rene Russo, Bill Paxton, Anne McDaniels, Ann Cusack, Riz Ahmed, Michael Hyatt eşlik ediyor.

Gece Vurgunu - Nightcrawler Afişi

Gece Vurgunu – Nightcrawler

Yönetmen: Dan Gilroy
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton, Anne McDaniels, Ann Cusack, Riz Ahmed, Michael Hyatt
Senaryo: Dan Gilroy
Prodüksiyon Tasarımı: Kevin Kavanaugh
Görüntü Yönetmeni: Robert Elswit
Kurgu: John Gilroy
Kostüm Tasarımı: Amy Westcott
Set Dekorasyonu: Meg Everist
Müzik: James Newton Howard
Türkiye Dağıtımı: Mars Dağıtım
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Ouija

Ouija Filmi - Olivia Cooke

Bir kız, kendini antik bir masa oyunu olan Quija ile oynarken kayda aldıktan sonra esrarengiz bir şekilde öldürülmüş olarak bulunur. Yakın arkadaşlarıysa ölümünün ardında yatan gizemi çözmek için bu masayı araştırmaya başlarlar. Ancak Quija’nın ruhunun açığa çıkması sonrasında ortaya çıkan dehşet karşısında hayatta kalmak için savaşmaları gerekecektir. Yaşadıkları dehşet karşısında bunun sadece bir oyun değil, gerçek yaşamın ta kendisi olduğunu kendi kendilerine telkin etmek zorundadırlar.

Stiles White’ın ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği filmin başrollerini Olivia Cooke, Ana Coto, Daren Kagasoff gibi isimler paylaşıyor. Hasbro oyuncak firmasının ilk korku filmi özelliğini taşıyan Ouija’nın gerilim yüklü senaryosunda Juliet Snowden – Stiles White ikilisinin imzası var.

Ouija Filmi

Ouija Filmi Afişi

Ouija

Yönetmen: Stiles White
Oyuncular: Daren Kagasoff, Ana Coto, Bianca A. Santos, Douglas Smith, Olivia Cooke, Shelley Hennig, Lin Shaye, Sunny May Allison, Claudia Katz
Senaryo: Juliet Snowden, Stiles White
Görüntü Yönetmeni: David Emmerichs
Kurgu: Ken Blackwell
Kostüm Tasarımı: Mary Jane Fort
Sanat Yönetmeni: Jeremy Woolsey
Müzik: Anton Sanko
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Aşk ve Tutku – Miss Julie

Aşk ve Tutku - Miss Julie - Jessica Chastain

İsveçli asil bir aileye mensup olan Julie, önemli bir gecede, ait olduğu sınıfın rutin ve geleneklerinden fazlasıyla sıkılarak hizmetçilerin verdiği partiye konuk olur. Genç kadın burada hizmetçilerden birisi olan John’dan etkilenir. John aynı zamanda Julie’nin babasının kahyalığını yapmaktadır ve genç kadının cesur davranışlarından çok hoşlanır.

Öte yandan John’la nişanlı olan Kathleen de bir türlü evliliğe gitmeyen ilişkisinin huzursuzluğu içerisindedir. John ile Julie, aralarındaki sınıf farkına rağmen birbirlerinin çekimine kapılmışlardır. İkisi arasında başlayan karmaşık aşk ilişkisi, tüm düzeni altüst edecek; ikisi için de trajik anların yaşanmasına neden olacaktır.

Norveç – İngiltere ortak yapımı filmin baş rollerinde Jessica Chastain ile Colin Farrell oynuyor. senaryosu ve yönetmenliği ise ünlü oyuncu Liv Ullmann’a ait…

Aşk ve Tutku - Miss Julie

Aşk ve Tutku - Miss Julie Afişi

Aşk ve Tutku – Miss Julie

Yönetmen: Liv Ullmann
Oyuncular: Jessica Chastain, Colin Farrell, Samantha Morton, Nora McMenamy
Screenplay by: August Strindberg, Liv Ullmann
Production Design by: Caroline Amies
Cinematography by: Mikhail Krichman
Film Editing by: Michal Leszczylowski
Costume Design by: Consolata Boyle
Art Direction by: Heather Greenlees
Türkiye Dağıtımı: M3 Film
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Figüran

Figüran Filmi

Dünyanın en beceriksiz ve en sakar figüranı Mutlu, eşsiz bir senaryoya sahip olduğunu ve başrol oynayacak kadar yetenekli bir aktör olduğunu düşünmektedir. Olabildiğince sakar fakat bir o kadar da samimi hareketleriyle setin altını üstüne getiren Mutlu ve yine setlerde ışık asistanlığı yapan ev arkadaşı Cempo, mesleklerinde en üste çıkmak için, kendi senaryolarını çekmek istemektedirler.

Bu plânlarını hayata geçirmek için, Mutlu’nun figüranlık yaptığı dizinin başrol oyuncusu Pelin Şafak’ı kendi projelerinde oynatabilmek ve dikkatleri üzerlerine çekmek istemektedirler. İki kafadarın bu arada projelerini yapımcı yapımcı dolaştırmaları Pelin’i filmlerinde oynaması için ikna çabaları komik bir dille sinema izleyicisine anlatılıyor.

Figüran Filmi Afişi

Figüran

Yönetmen: Tolga Çetin
Oyuncular: Ceyhun Fersoy, Serenay Aktaş, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk, Cem Kılıç, Umut Oğuz, Mehtap Bayrı, Yıldırım Öcek, Aysun Güven, Miraç Bayramoğlu
Senaryo: Süheyp Tosun, Sefa Demir
Görüntü Yönetmeni: Tolga Çetin
Kostüm Tasarımı: Özlem Çakır
Sanat Yönetmeni: Sumru Aytaç
Cast Direktörü: Berna İçöz
Müzik: Ramiz Bayraktar
Yapımcı Şirket: Yapım: Bosphorus Film Makers
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Hadi İnşallah

Hadi İnşallah Filmi - Büşra Pekin

PuCCa dört yılını geçirdiği Ankara’dan, o dört yılı birlikte geçirdiği erkek arkadaşını kaybederek İzmir’e ailesinin yanına döner. Çok ama çok mutsuzdur, dünyanın sonunun geldiğini düşünür. Aşk acısının en sert hallerini yaşar. Evine, içine kapanır; hüzünlü ayrılık şarkıları dinler; gözü telefonda tekrar arayıp “barışalım” demesini bekler. Bu arada ne bulursa yer tabi, bunalımdadır.

Bu sırada ailesinin de baskısıyla İzmir’deki bir yerel TV kanalına iş görüşmesine gider; hiç istemeyerek hem de. Ama işte o gün olanlar olur. “Pekmez” lakabını taktığı o yakışıklıyla karşılaşır. Anlamıştır dünyanın sonunun gelmediğini…

“Pekmez”le evlenmelidir mutlaka…
Ama nasıl olacaktır o koca basenleriyle?
Üstelik “Bayan Kaltak” gibi son derece zorlu bir rakip varken…

Yönetmenliğini Ali Taner Baltacı’nın üstlendiği “Hadi İnşallah”ta Twitter ortamında yaptığı paylaşımlarla internet fenomeni haline gelen PuCCa’nın yaşamından eğlenceli kesitler aktarılıyor. Filmde PuCCa karakterini Büşra Pekin oynarken Pekmez rolünde Murat Boz, Bayan Kaltak rolünde Müjde Uzman, Kameraman Hasan rolünde Şinasi Yurtsever, PuCCa Baba rolünde Cezmi Baskın, PuCCa Hala rolünde Hülya Gülsen Irmak, Kızıl rolünde Aydan Taş, Zodi rolünde İdil Dizdar kamera karşısına geçti.

Hadi İnşallah Filmi - Müjde Uzman

Hadi İnşallah Filmi

Hadi İnşallah

Yönetmen: Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Büşra Pekin, Murat Boz, Şinasi Yurtsever, Müjde Uzman, Cezmi Baskın, Hülya Gülşen Irmak, İdil Dizdar, Aydan Taş.
Senaryo: Murat Kaman, Emrah Kaman
Kurgu: Erhan Acar, İlker Özcan
Görsel Efektler: Cem Karaman
Yapımcı Şirket: 25 Film
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Madagaskar Penguenleri

Madagaskar Penguenleri

Filmin ilk sahnesinde Central Park Hayvanat Bahçesi’nin dört penguen sakini Skipper, Kowalski, Rico ve Private ile tanışırız. Aslında dördünün de uysal görünümleri altında gizli kapaklı birşeyler vardır. Gizli bir karargaha bağlı komando ekibinin elit vurucu timinin üyesidirler. Görevleri ise hayvanat bahçesinde düzeni sağlamaktır.

Hayvanat bahçesine bir lemurun gelmesiyle macera başlar. Kendisine “lemurların kralı” adını takan bu lemurun ismi Kral Julien’dir. Bu parti hayvanının oraya yerleşmesiyle birlikte kıyasıya bir rekabet başlayacak, hayvanat bahçesinin altı üstüne gelir. Penguenlerle lemurun kapışması hayvanat bahçesindeki tüm huzuru bozarken birbirinden eğlenceli olaylara yol açacaktır.

Penguenleri Tanıyalım

Skipper: ekibin lideridir. Bir aksiyon kahramanının yüreğine sahip olan Skipper, hayal gücünün zenginliği nedeniyle her olaya gerilimle yaklaşıyor. Skipper’a göre her masum raslantı ardında büyük bir komplo barındırıyor. Neyse ki bu komployu sadece takımının ortaya çıkarabileceğine güveni sonsuz.

Kowalski: Skipper’ın analize ya da acilen bir icada ihtiyacı olduğunda, Kowalski hemen kalemini ve defterini kapıp ona biraz değişik bir bilimsel metot sunar. Kowalski’nin otoriter tavrı aslında neler olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını saklamak için bir numara…

Rico: tam bir serseri kurşun ve yıkım uzmanı olarak rolünü çok içselleştirdiği söylenebilir. Öyle ki tüm cephaneyi midesinde tutuyor ve gerektiğinde uygun bombayı veya gerekli teçhizatı anında bulup çıkarabiliyor. Konserve açacağı, olta ya da bir bas gitar mı istediniz? Anında size verir.

Private: kendi kişiliği ve gruptaki rolü hakkında en az fikre sahip olan karakter. Kendinden çok emin olmadığı için her deneyime açık. Hayvanat bahçesi kimi zaman tekinsiz bir yere dönüşebiliyor. Private’ın aşırı saf yapısıysa bu konuda ona hiç yardımcı olmuyor.

Sıra Lemurlar’da…

Kral Julien: kendisini kral ilan etmiştir. Peltektir. Dans etmeyi sever. Şapkasını her şeyden çok sever.

Mort: çok şirin bir Madagaskar lemurudur. Kral Julien’i çok sever ve genellikle onun ayağına sarılırken görülür. Kral Julien ise bundan hoşlanmaz ve onu ayağından atar.

Maurice: Kral Julien’in diğer arkadaşıdır. Kral Julien’in emirlerinden kurtulmak ister.

Madagaskar Penguenleri Fimki Afişi

Madagaskar Penguenleri

Yönetmenler: Bret Haaland, Nick Filippi
Seslendirme Kadrosu: Ben Stiller, Chris Rock, Jada Pinkett Smith, David Schwimmer, Cedric the Entertainer
Senaryo: John Aboud, Michael Colton
Görsel Efektler: Yash Agrawal
Müzik: Lorne Balfe
Türkiye Dağıtımı: The Moments Entertainment
Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Fury

Fury Filmi

Savaş asla sessizce sona ermez.

Nisan 1945. İttifak Devletleri Avrupa cephesinde son bir gayret gösterirken, Wardaddy adında bir çavuş (Brad Pitt), düşman hattı arkasında bir Sherman tanka ve beş kişilik ekibine komuta etmektedir. Sayıca ve silahça az olan, bir de çaylak askeri olan müfrezenin komutanı Wardaddy ve adamları, Nazi Almanya’sının kalbinde bütün olasılıklara kahramanca meydan okumaktadır. Başrollerde Brad Pitt, Shia LeBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal, Jason Isaacs ve Scott Eastwood yer alıyor. Senarist ve yönetmen David Ayer.

“Fury, dedelerinizin izlediği klasik savaş filmlerinden değil.” diyor, dağıtım hakkını Columbia Pictures almadan önce filmi QED’ye hazırlayan Bill Block. “Gerçi silahlı birimin yaşadığı fiziksel korkuyu gördüğümüzü sanmıyorum. Sayıca ve silahça az olan birim sadece gerçekten mücadele ederek kazandı.”

Yapımcı John Lesher şöyle diyor: “Kimse insanların en savunmasız anlarını David gibi yazamaz. Bütün filmlerinde ortak temalar görüyorum. Kardeşçe bir sevgi, dostluk, baba-oğul ilişkisi vardır. Bunlardan bazıları bu senaryoda oldukça ağırlıkta.”

Ayer: “Savaş neredeyse bitmiş. Nazi imparatorluğu can çekişmekte. Geleneksel bir savaş filmindekinden farklı bir dünya. Onlarda Avrupa kıtasının işgali, D-Day, Bulge Savaşı gibi Amerikan ordusunun içinde olduğu, zafer dolu seferler kutlanır. Nazi imparatorluğunun son günlerinde Amerikan ordusunun kalan son askerleriyle savaşı ise unutulmuş bir dönemdir. Adamlar bitkindi. İkinci Dünya Savaşı’nda ya kazanana ya ölene ya da ciddi şekilde yaralanıp eve yollanana kadar savaşılırdı. Fanatik rejim çöküyordu. Herkesin düşman olabileceği, kafa karıştıran bir ortamdı. Savaşan askerler üzerinde inanılmaz bir yüktü bu.”

Ayer, Brad Pitt’in canlandırdığı Don “Wardaddy” Collier karakterini bu ortamın içinde yarattı. Genç ve savaşa son derece hazırlıksız Norman Ellison, Wardaddy’nin müfrezesine gelir. Lerman bunu şöyle anlatıyor: “Daktilo eğitimi almış ama şoför yardımcısı olmak üzere ön cepheye yollanmış. Afallamış durumda. Bir yanlışlık olduğundan emin. Norman ölen bir adamın, Red’in yerini doldurmak üzere orada. Red, ekibin diğer dört üyesiyle birlikte hizmet vermiş. Norman genç ve masum bir çocuk. Herkesin bir oğul veya kardeş olarak isteyeceği biri. Ama savaş, öyle bir çocuğa uygun bir yer değildir. Hayatta kalmak için değişmek zorunda. Wardaddy de bunu nasıl yapacağını gösterecek.”

Fury Filmi

300 düşman askeriyle karşılaştıkları bu 24 uğursuz saatte, beş adamın eğitimi sınanacaktı: Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman. Ayer bu karmaşık hikâyeyi yanıltıcı bir basitlikle anlatıyor: “Filmin tamamı 24 saatte geçiyor. Bir sabah şafak vaktinden ertesi günkü şafak vaktine kadar” diyor yapımcı Ethan Smith. Filmin askeri teknik danışmanlarından Kevin Vance, gerçekçiliğe olan bağlılığın, daha önceki İkinci Dünya Savaşı filmlerinin aksine öfkeli ve ilkel bir film ortaya çıkardığını söylüyor: “Birçok İkinci Dünya Savaşı filminde ‘iyi savaş’ ilişkilendirmesi vardır. Ama bu savaşta 60 milyon kişi öldü. Bu, tam olarak keşfedilmemiş bir alan. David de bu filmde bunu istemişti.”

Yapımcıların bu işi düzgün yapabilmelerinin bir yolu da savaşta hizmet vermiş gazilerden yardım almaktı. Block, QED ve Pitt, ana kadro için savaş gazileriyle bir toplantı düzenledi. İçlerinde en kanlı çarpışmalarda bile nasıl tank kullanılacağını anlatabilecek kişiler vardı. Özellikle dört kişi, oyuncularla konuşarak anı ve deneyimlerini aktardı.

Düşman ateş ederken bir tankın içinde olmak nasıl bir şeydir? Sizi koruyan kalın metale rağmen yine de tahmin edebileceğiniz kadar sinir bozucu. Evans şöyle diyor: “Makineli tüfekleri ateşlediklerinde, mermiler etrafınızda uçuşurken, zırhlı arabanızda veya tankınızda bunları dinlemek sizi titretir. Saklanacak bir yer yoktur.”

Karakterler Hakkında

Fury’deki adamları yöneten kişi Don Collier. Savaş meydanındaki ismiyle Wardaddy. Rolü canlandıran, Brad Pitt. Ayer şöyle diyor: “Wardaddy, ordunun belkemiği olan çavuşları temsil ediyor. Oldukça pratik düşünen ve pragmatik biri. Tek önemsediği şey görevi bitirmek.” Ama Ayer, Wardaddy’nin ayrıca gizli bir geçmişi de olduğunu söylüyor.

“Bu savaşta Avrupa’yı kurtarma yolunda verdiği inanılmaz savaşla geçmişinin bedelini ödüyor. Kendine ait ahlak kuralları var ama bu, sivillerin ahlak kuralları gibi değil. Kendi zamanı yansıtıyor. Çok sabırlı biri. Hayata, eğlenceye ve adamların karşı sevgi, düşmana karşı gerçek bir nefret besliyor.”

Shia LeBouf, Boyd Swan rolünde. “O hem topçu hem de neredeyse Fury’nin ikinci komutanı. Ana silah sistemini kullanıyor. Yani 76 milimetrelik yüksek ivmeli topu. Soğukkanlılıkla adam öldürebilen biri ama aynı zamanda inançlı bir adam. İncil okuyan inançlı bir Hristiyan’ın bunu savaşla nasıl bağdaştırdığını keşfetmek benim açımdan ilginç.” diyor.

Lesher’a göre filmin kilit karakteri, Logan Lerman’ın canlandırdığı Norman Ellison. Bu konuda şöyle diyor: “Norman filmde seyirciyi temsil ediyor. Hiç askeri eğitimi olmayan çaylak. Tankı ve filmin hikâyesini onun gözünden öğreniyoruz. Bu, onun kabullenişinin ve yolculuğunun hikâyesi.”

Tehlikeli Takip’te Michael Peña’yla iş birliği yaptıktan sonra Ayer, tank sürücüsü Trini Garcia rolünü özel olarak Peña için yaratmış. Ayer: “İkinci Dünya Savaşı’nda 350 bin civarı Meksika kökenli Amerikalı hizmet verdi. Çoğu da zırhlı birliklerde sürücüydü.”

Tanklar Hakkında

Filmde kullanılan beş ana tank vardı. Hepsi de M4 Sherman’ın farklı modelleriydi. Dowdall şöyle diyor: “Eğitimli tank ekipleri kullanmaya karar verdik. Yakın zamanda, Afganistan’da ve diğer savaş ortamlarında bulunmuş kişiler. Hem tankları düzgün kullanabilirler hem de bu yetmiş yıllık araçlarla ilgili bir sorun olduğunda çözüm bulabilirlerdi.”

Yapım Hakkında

Fury, Oxfordshire tarlalarında ve Hertfordshire’daki Bovindgon Havaalanı’nda 12 haftada çekildi. Rae şöyle diyor: “O bağa sahip olmaları gerekiyordu. Perdede gösterilebilmesi gerekiyordu. Leb demeden leblebiyi anlıyorsunuz çünkü ekip olarak birbirinize oldukça yakınsınız. Patronun kim olduğunu ve çizginin yerini çok iyi biliyoruz ve bunu asla aşmayız ama birbirimize çok yakınız. Birbirimiz hakkında her şeyi biliyoruz. Birbirimizi kolluyoruz. Bu, tank içinde geçen bir kardeşlik.”

Fury Filmi Afişi

Fury

Yönetmen: David Ayer
Oyuncular: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Pena, Jon Bernthal, Jason Isaacs, Scott Eastwood, Alicia von Rittberg
Senaryo: David Ayer
Prodüksiyon Tasarımı: Andrew Menzies
Görüntü Yönetmeni: Roman Vasyanov
Kurgu: Jay Cassidy, Dody Dorn
Kostüm Tasarımı: Anna B. Sheppard, Owen Thornton
Set Dekorasyonu: Lee Gordon, Malcolm Stone
Müzik: Steven Price
Türkiye Dağıtımı: Pinema Film
Gösterim Tarihi: 24 Ekim 2014

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1

Katniss Everdeen, evi 12. Bölge’nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır.

Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta’nın hayatının tehlikede olmasıdır.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 - Jennifer Lawrence

Alaycı Kuş: Bölüm 1′in Konusu

Katniss, Çeyrek Asır Oyunundan sapasağlam kurtulur ve daha önce Capitol tarafından yok edildiği düşünülen 13. Bölge’de gözlerini açar. Arkadaşı Gale, 12. Bölge’nin tamamen yok edildiğini anlatır. Gale’in kurtardığı yaklaşık 1000 kişilik bir grup, 13. Bölge’ye getirilmiştir. Katniss, annesini ve kız kardeşini görmenin mutluluğunu yaşasa bile; Çeyrek Asır oyunlarında düşmanların eline geçen Peeta Mellark ve Capitol’ün ateşleri arasında kalan 12. Bölge’nin haline üzülmüştür.

Diğer bölgelerde de isyanlar başlamış ve büyük isyanın fitili ateşlenerek Capitol’e kadar ulaşmıştır. Katniss bundan sonrasının çok daha zor olduğunun farkına çok sonra varacaktır. Peeta, Capitol tarafından esir alınmış, zihni üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Katniss bunu çok acı şekilde öğrenir. İsyan ateşi sanıldığından daha fazla insanı yutacak ve devrim, her zaman olduğu gibi ilk önce kendi çocuklarını ortadan kaldıracaktır.

Büyük bir ilgiyle karşılanan Susan Collins imzalı Açlık Oyunları serisinin üçüncü halkası olan filmin yönetmenliğini, ikinci filmi de yönetmiş olan Francis Lawrence üstlenirken; başrollerde bir kez daha Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson ikilisi yer alıyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 Afişi

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1

Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Robert Knepper
Senaryo: Danny Strong, Peter Craig
Prodüksiyon Tasarımı: Philip Messina
Görüntü Yönetmeni: Jo Willems
Kurgu: Alan Edward Bell, Mark Yoshikawa
Kostüm Tasarımı: Kurt and Bart
Set Dekorasyonu: Emmanuel Delis, Mark Rosinski
Müzik: James Newton Howard
Türkiye Dağıtımı: The Moments Entertainment
Gösterim Tarihi: 21 Kasım 2014

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Biray Dalkıran’ın yönettiği Seni Seviyorum Adamım, mesleğine küserek Kıbrıs’ta bir sahil kasabasına yerleşen eskiden oldukça başarılı bir müzik yapımcısı olan Ömer ile hayatının son günlerini yaşadığını öğrenen genç ve yetenekli bir genç kız olan Ezel’in hikayesini konu alıyor.

İnsanlar; başarı hikayelerinden daha çok yeniden doğuş hikayelerini sever. Bunun nedeni; hayatında yeniden yeniden başlangıçlar yazabilmek insanlara umut verir. Hepimizin beslediği korkular vardır. Bazılarımız başardıklarını korumak ister, bazılarımız başarısızlıklarını yeni bir başlangıçla geçmişinde bırakmak, bazılarımız ise sadece mevcut hayatına devam etmek… İster aşk olsun konu, ister iş, ister din; her şey bittiğinde yeniden başlamaya inanırız. Yeniden başlayanlardır bizim kahramanımız… Hepimizin hayatına dokunacak bir karakter. Berk’le çıktığımız bu hayat hikayesi de aşk, tekrar geri dönüş ve yeni bir başarı öyküsünün doğuşudur.

Yönetmenliğini yerli gişe sinemamızın verimli sinemacılarından olan Biray Dalkıran’ın üstlendiği romantik komedi türündeki filmde başrolleri Gizem Karaca ve Barış Kılıç paylaşırken onlara kadroda, Asuman Dabak, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, Yıldız Kültür isimleri eşlik ediyor.

Seni Seviyorum Adamım Afişi

Seni Seviyorum Adamım

Yönetmen: Biray Dalkıran
Oyuncular: Barış Kılıç, Gizem Karaca, Asuman Dabak, Yıldız Kültür, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, Ayşen Gruda, Aslı Omağ, Murat Serezli, Görkem Yeltan, Erdal Küçükkömürcü, Emre Koç, Aslı Bankoğlu, Kubilay Güleçoğlu, Hakan Türkşen, Kemal Erek, Gökçe Suyabatmaz, Cemre Tosun
Müzik: Can Atilla
Yapımcı Şirket: VTR Production
Türkiye Dağıtımı: The Moments Entertainment
Gösterim Tarihi: 21 Kasım 2014

Karışık Kaset

Karışık Kaset Filmi

Herkesin söylenmemiş bir aşk şarkısı vardır.

Sonuçta hepimiz için geçerli, basit bir kural var: En büyük aşkım dediğin şeyin hikayesi topu topu 10 sahne ve 25 cümleden ibaret…

Filmde Ulaş (Sarp Apak) ile İrem’in (Özge Özpirinçci) 20 yıl önce başlayıp, günümüze dek gelen aşk serüveni fonda hepimiz için çok özel olan Türkçe pop müzik şarkılarının eşliğinde anlatılıyor. 13 yaşındaki Ulaş, güzeller güzeli İrem’e deliler gibi aşıktır; ama çok da çekingendir. Bir gün, babasının tavsiyesine uyarak, İrem’e olan aşkını bir karışık kasetle ilan etmeye karar verir.

Uygar Şirin’in aynı adlı romanından uyarlanan Karışık Kaset Filmi, 20 yıldır birlikte olmalarına rağmen henüz ilişkileri başlamamış olan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Özel hikayelerin arka planında geçen şarkıları ve bunların hayatımızdaki önemini anlatan kitap, okuyucuların büyük beğenisini kazandı. Buradaki şarkıların hikayesi tüm okurları etkiledi.

Karışık Kaset Filmi

Karışık Kaset Filmi

Karışık Kaset Filmi Afişi

Karışık Kaset

Yönetmen: Tunç Şahin
Oyuncular: Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar, Sevinç Erbulak, Burak Sarımola, Aslıhan Kapanşahin, Öznur Serçeler
Senaryo: Tunç Şahin, Mert Atalay
Görüntü Yönetmeni: Deniz Eyüboğlu Aydın
Kurgu: Osman Bayraktaroğlu
Kostüm Tasarımı: Tuba Ataç
Makyaj Tasarımı: Mediha Şafak
Sanat Yönetimi: Nadide Argun, Yiğit Abik
Cast Direktörü: Harika Uygur
Müzik: Mehmet Cemal Ünal, Safa Hendem
Yapımcı Şirket: Bir Film
Türkiye Dağıtımı: Bir Film
Gösterim Tarihi: 21 Kasım 2014