Aşk Ağlatır

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Aşk Ağlatır Filmi

Aşk Ağlatır (Rüya Gibi Geçti) filminde, hastalıklar, acılar, gözyaşları hatta ihanetler içinde, sıradışı bir insanlık dersi anlatılıyor.

‘Süt’ filmiyle Berlin’de Altın Ayı ödülü alan Melih Selçuk’un canlandırdığı Atıf ve beş yaşından beri kamera karşısında olan Ceyda Ateş’in oynadığı Lale, birlikte büyümüş ve birbirlerini seven iki gençtir. Lale ise Barış’ı (Mert Yavuzcan) tanıdıktan sonra ona âşık olur ve bunu bir gün Atıf’a itiraf eder. Atıf çok üzülür. Barış’ın babasıyla Lale’nin babası arasında alacak yüzünden husumet vardır. Barış’ın babası Samim (Levent Öktem), paşazade, aristokrat ruhlu ve sahtekâr bir adamdır. Oğlunun Lale’yle ilişkisine karşıdır.

Bir gece Atıf’ın evine küçük hasta bir kız olan Melis (Aslıhan Kapanşahin), dedesini (Yılmaz Gruda) aramaya gelir. Atıf ise kötü, düşük insanların yanında yalnız yaşayan bu çocuğun izini sürer ve yanına alır. Melis çok hastadır. Tedaviler, ilgiler iyileşmesini sağlayamaz. Küçük hasta kız ise Atıf’a âşık olur. O andan itibaren, Melis’in büyük dramı ve şoke eden gerçekler teker teker ortaya çıkmaya başlar.

İstanbul’daki Fransız Sokağı’nın yaratıcısı ve aynı zamanda, doğduğu topraklara vefa borcunu ödemek üzere Konya Beyşehir’in Çavuş kasabasında ‘Sonsuz Şükran Köyü’ adında Türkiye’den ve Avrupa’dan tanınmış 156 sanatçı ve kültür adamını bir araya getiren projenin ‘mimarı’ olan Mehmet Taşdiken tam bir proje insanı… Yıllar sonra onu kamera arkasına geçiren bu film, sinema seyircisini hüzünlere boğuyor.

Aşk Ağlatır Filmi - Ceyda Ateş

Aşk Ağlatır Filmi

Aşk Ağlatır Filmi Afişi

Aşk Ağlatır

Yönetmen: Mehmet Taşdiken
Oyuncular: Ceyda Ateş, Melih Selçuk, Itır Esen, Yılmaz Gruda, Yağmur Tanrısevsin, Mert Yavuzcan, Ege Aydan
Senaryo: Mehmet Taşdiken
Yönetmen Yardımcısı: Hülya Gezer
Görüntü Yönetmeni: Murat Kılıç
Kurgu: Aytaç Şahin
Müzik: Saki Çimen
Türkiye Dağıtımı: IFP
Gösterim Tarihi: 25 Ekim 2013

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Aşk Ağlatır”

Bir Cevap Yazın