Karlar Ülkesi – Frozen

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Karlar Ülkesi - Frozen

Bir kehanet, bir krallığı sonsuza dek kışa mahkum edince korkusuz ve iyimser Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu olan ren geyiği Sven ile işbirliği yapıp kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa’yı bulmak ve buz büyüsünü bozmak için uzun bir yolculuğa çıkar. Her adımda gizemli yaratıklara, Olaf adında komik bir kardan adama, Everest gibi kocaman dağlara ve sihre rastlayan Anna ve Kristoff, krallığı yok olmaktan kurtarmak için büyük savaş verirler.

ABD’de gelmiş geçmiş en yüksek Şükran Günü açılış hasılatını elde eden Disney’in Karlar Ülkesi filmi Walt Disney Animation Studios’un en büyük açılış rekoruna imza attı. Bu muhteşem animasyon komedi-macera filmi üç günlük hafta sonunda 67.2 milyon dolarlık; beş günlük hafta sonunda ise 93.5 milyon dolarlık harika hasılatlarla Oyuncak Hikayesi 2’nin 1999 yılında elde ettiği Şükran Günü açılış başarısını (57.4$ milyon ve 80.1$ milyon – üç / beş günlük tatil rekorları) kar topu bombardımanına tuttu. Film, Walt Disney Animation Studios’un daha önceki açılış rekortmeni Karmakarışık’ı (5 günde 68.7 milyon dolar) da geride bırakmış oldu. Böylece The Walt Disney Studios tarihinde ilk kez gişede 4 milyar dolarlık hasılata ulaştı.

Hans Christian Andersen’in “Kar Kraliçesi” adlı klasik masalından uyarlanan Karlar Ülkesi, filme A+ CinemaScore veren Amerikalı sinemaseverlerden inanılmaz pozitif tepkiler aldı. Karlar Ülkesi’nden önce sadece 9 tane animasyon filmi Cinemascore’da A+ almıştı (toplamda çekilen 54 film içinden) ve bu 9 filmin 9’u da Disney/Pixar animasyonuydu.

Karlar Ülkesi - Frozen Afişi

Karlar Ülkesi – Frozen

Yönetmenler: Chris Buck, Jennifer Lee
Seslendirme Kadrosu: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad, Alan Tudyk, Eva Bella, Chris Williams
Senaryo: Jennifer Lee
Prodüksiyon Tasarımı: David Womersley
Kurgu: Jeff Draheim
Sanat Yönetimi: Michael Giaimo
Müzik: Christophe Beck, Kristen Anderson-Lopez
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 17 Ocak 2014

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Karlar Ülkesi – Frozen”

Bir Cevap Yazın