Tamam mıyız?

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Tamam mıyız Filmi

“Tamam mıyız?” adlı yapım, Türk sinemasının sevilen ismi Çağan Irmak’ın son filmi. 2011 yılında imza attığı Dedemin İnsanları’ndan sonra ismi uzun bir süre yeni bir proje ile anılmayan ünlü yönetmen – senarist, yine kendisine ait bir film ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

Filmin Konusu

Hayatındaki seçimleri Temmuz’u babası ile karşı karşıya getirir, maddi hiçbir destek beklemeksizin kendi hayatını yaşamak isteyen ve evinden ayrılan Temmuz, ruhunu meslek olarak seçtiği heykeltıraşlıkla arındırır. Hayatını devam ettirmek için çocuk romanları için çizerlik yapan Temmuz’un hayatı, sevgilisinden aldığı bir e-mail ile allak bullak olur. Sevgilisi tarafından terk edildiğini öğrenen Temmuz aynı zamanda da işini kaybetmiştir.

Hayatı ile yüzleşen Temmuz, dibe vurmuş, yaşama küsmüştür. İhsan ise, bedensel dezavantajı sebebiyle, hayatını annesine bağlı yaşamak zorunda genç bir adamdır. Gerçekleştiremeyeceği hayallerinin yanı sıra annesinin sırtında bir yük olmaktan da mutsuz olan İhsan’ın kurtuluşu ile ilgili tek bir fikri vardır. Ta ki Temmuz’la karşılaşana dek…

Temmuz ve İhsan hayatlarının çöküşünde, dibe vurdukları bir anda karşılaşır ve bu karşılaşma Temmuz’u hayatı, sanatı, umudu yeniden tanıyacağı, İhsan’ı ise hayata yeniden tutunacağı bir dostluğa, başlangıca sürükler. Farklı iki yaşamın birleşmesine sebep olan bu tesadüfî buluşma Temmuz’u İstanbul’un hiç bilmediği bir köşesine ve hiç tanımadığı bir ailenin içine sokacaktır.

Tamam mıyız Filmi

Babam ve Oğlum,Issız Adam, Dedemin İnsanları gibi filmleriyle büyük ilgi toplayan Çağan Irmak, senaristliği ve yönetmenliğini üstlendiği Tamam Mıyız? filmiyle iki yıl aradan sonra yeniden sinemaseverlerle buluşuyor. Filmin yapımcılığını ise Tims Productions üstleniyor.

Galata ve Taksim’de çekilen filmde Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkaya, Aslı Enver ve Gürkan Uygun gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Çağan Irmak ‘ın özgün diliyle anlattığı “Tamam Mıyız?”, birbirine tutunarak, en zor zamanlarını atlatmaya çalışan iki arkadaşın Temmuz ve İhsan’ın, annelerin, babaların ve aşıkların duygusal ve eğlenceli hikayesi…

Tamam mıyız Filmi Afişi

Tamam mıyız?

Yönetmen: Çağan Irmak
Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkaya, Aslı Enver, Gürkan Uygun
Senaryo: Çağan Irmak
Uygulayıcı Yapımcı: Başak Abacıgil Sözeri
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Bora Gökşingöl
Kostüm Tasarımı: Pelin Aksu
Makyaj Tasarımı: Müge Duran Acuner
Sanat Yönetimi: İsmail Durmaz
Müzik: Aytekin Ateş
Yapımcı Şirket: Tims Prodüksiyon
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 29 Kasım 2013

Tags : , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Tamam mıyız?”

Bir Cevap Yazın